Reklama

Strażacy znów ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

 Strażacy znów ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości


Strażacy często jako pierwsi docierają na miejsce wypadków komunikacyjnych, czy innych zdarzeń, w których są osoby poszkodowane.

 

Muszą błyskawicznie podejmować decyzje w trudnych warunkach, szybko reagować. Ratownicy ciągle doskonalą swoje umiejętności na różnego rodzaju zawodach, ćwiczeniach, kursach.

Dzisiaj (29 września) w Golinie odbywają się warsztaty z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla jednostek OSP z terenu powiatu jarocińskiego.

W ćwiczeniach uczestniczą zastępy ratowników z JRG Jarocin oraz OSP: Cerekwica, Cielcza, Jaraczewo, Komorze Przybysławskie, Kurcew, Łuszczanów, Nosków, Wilkowyja, Wojciechowo, Żerków, Żerniki.

 

Dla ratowników przewidziano trzy scenariusze wypadków. Będą ratowali robotnika, który spadł z wysokości w czasie prac remontowo-budowlanych.

Z pomocą pospieszą mężczyźnie, który źle  się poczuł podczas koszenia trawy. Upadł między krzewy z niedowładem lewej ręki.

 

Nie zabraknie też scen z filmu akcji. Uzbrojeni sprawcy napadli na warsztat ślusarski, gdzie przebywa nieznana dokładnie ilość pracowników.

 

- Doskonalenie strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczych wraz z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy jest ważnym elementem działań ratowniczych w aspekcie pomocy poszkodowanym. Dodatkowo warsztaty umożliwiają wymianę doświadczeń między strażakami a ratownikami medycznymi, którzy w czasie warsztatów będą oceniać pracę strażaków, a na co dzień współpracują ze sobą w czasie wspólnych działań ratowniczych – wyjaśnia st. sekc. Adrian Augustyniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

 

 

[AKTUALIZACJA]


Organizatorzy zawodów poinformowali portal jarocinska.pl, że druhowie z OSP Komorze Przybysławskie i Kurcew nie dojechali na manewry.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE