Reklama

Strażacy z Witaszyc sami dołożyli do wozu bojowego. Oficjalne przekazanie nowego mana

Opublikowano: czw, 28 gru 2017 15:57
Autor:

Strażacy z Witaszyc sami dołożyli do wozu bojowego. Oficjalne przekazanie nowego mana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Ochotnicza Straż Pożarna. OSP gminy Jarocin. OSP KSRG. OSP Witaszyce. Wóz OSP Witaszyce. "Szaman" oficjalnie przekazany

Hucznie witany w ubiegłym tygodniu nowy, ciężki samochód OSP Witaszyce [ZOBACZ TUTAJ] został dzisiaj oficjalnie przekazany strażakom i poświęcony. Uroczystość odbyła się na jarocińskim rynku w czasie przerwy w obradach sesji rady miejskiej [ZOBACZ TUTAJ].

 

Pojazd ochrzczono imieniem "Szaman" - na pamiątkę zmarłego na początku grudnia 48-letniego Krzysztofa Szymańskiego, druha witaszyckiej OSP.

 

- Szaman to najlepszy wóz w powiecie, dlatego jest to wyjątkowa chwila, która potwierdza to, że bezpieczeństwo mieszkańców dla nas - dla burmistrza, dla rady miejskiej - jest rzeczą najważniejszą. Inwestujemy po to, aby strażacy-ochotnicy mogli ratować życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców przy użyciu sprzętu najwyższej jakości - powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki cytowany przez miejską stronę internetową.

 

Poświecenia pojazdu dokonał ks. Dariusz Matusiak, który dodatkowo przekazał druhom z Witaszyc breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 

Nowy samochód, który trafił do witaszyckiej OSP, kosztował ponad 1,4 mln zł. Pieniądze na zakup pojazdu, jak informuje samorząd, pochodziły z częściowo umarzalnej pożyczki zaciągniętej przez gminę Jarocin w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego FOŚiGW, Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego i własnych środków OSP Witaszyce.

 

- Do tej pory z funduszy strażackich kupowane było najwyżej drobniejsze wyposażenie. Tutaj stało się inaczej, dlatego że do przetargu ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej zgłoszone zostały oferty przekraczające wielkość środków, które były zabezpieczone na ten cel. W tej sytuacji zwróciliśmy się do druhów strażaków z Witaszyc, czy mogliby się do tego zakupu dołożyć. Chodziło o kwotę kilku tysięcy złotych. Zgodzili się bez wahania – informuje Zdzisław Regulski, kierownik referatu spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

Wkład własny OSP w Witaszycach na zakup samochodu opiewa na 5.604 zł.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN posiada między innymi zbiornik o pojemności 6 tys. litrów wody, 600 litrów środka pianotwórczego, autopompę, działko wodne o dużej wydajności, wyciągarkę i maszt oświetleniowy LED. Dodatkowo auto wyposażono w 6 nadciśnieniowych aparatów powietrznych, zestaw narzędzi hydraulicznych, spalinową piłę tarczową do stali i betonu, pilarkę ratowniczą, wentylator oddymiający z funkcją podawania piany lekkiej, pompę pływającą oraz pompę do cieczy ropopochodnych wraz ze sprężarką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (20)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -5

  Heniu

  Prawda jest taka że samochód zawdzięczamy burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu, Gmina go zakupiła i jest własnością Gminy Jarocin. Służył będzie całej jarocińskiej społeczności. Dziękujemy !

 • 4 lata temu | ocena +11 / -0

  Strażak 998

  Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści. Samochod nie otrzymala osoba prywatna tylko jednostka działająca na terenie gminy jarocin a co za tym idzie pojazd nalezy poniekad do gminy i ma służyć wspolemu dobru. Widac zazdrosc zżera. Prosze składajcie wnioski latajcie czekajcie latami az wkoncu i wy dostaniecie. Każdy by chcial dostac wszystko na tac... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +4 / -1

  Strazak

  Do Osp! Niepisz o psp bo się nieznasz i niemasz pojęcia jakim wyszkoleniem i sprzetem posiada Psp Jarocin.maja najlepszych ludzi i najlepszy sprzet i osp jest na drugim planie

 • 4 lata temu | ocena +9 / -0

  Czytelnik

  Prawda jest taka żal dupe ściska, ze takie auto z pełnym wyposażeniem jednostka otrzymała. I teraz wielkie wypominkiz jakiego to dofinansowania i kto dołożył. Czy to ważne ??. Auto pewnie,ze potrzebne. A osoby pisząc powinny się wstydzić, bo pewnie większość komentarzy pod tym postem to zasługa ich kolegów z jednostek ościennych. Pozdrawiam

 • 4 lata temu | ocena +1 / -12

  Głupoty na GJ pisze NBA

  Całość zakupu jest z Gminy Jarocin, dotacji i pożyczki dla Gminy Jarocin. Kwota 5.604 zł z Całej kwoty 1.400.000,00 zł też pochodzi z budżetu Gminy Jarocin, ale dziennikarz NBA jest za tępy aby to zrozumieć.

 • 4 lata temu | ocena +14 / -10

  OSP WITASZYCE

  Prosimy o nie podszywanie się i wypowiadanie się w naszym imieniu w komentarzach. Ważne że auto jest i będzie służyło wszystkim mieszkańcom aby w porę dotarła pomoc. Żeby ten samochód został zakupiony wiele osób musiało pomóc i te osoby wiedzą które do tego się przyczyniły nie będziemy na portalu wymieniać z imienia i nazwiska tylko wolimy osobiśc... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +5 / -13

  Olga

  5000 zł które strażacy dołożyli to też z budżetu gminy Jarocin a nie ze swoich własnych prywatnych środków, ale dziennikarz tego nie rozumie.

 • 4 lata temu | ocena +11 / -0

  Obywatel

  Najważniejsze, że był mag i odbył rytuał....

 • 4 lata temu | ocena +13 / -7

  Witaszyce

  Witaszyce najlepsza jednostka OSP w Polsce xD

 • 4 lata temu | ocena +5 / -16

  GH

  To chyba nie ksiądz Kamil?

 • 4 lata temu | ocena +44 / -7

  strażak

  Dziękujemy Panie Wiesławie Schreiber, bo tylko dzięki Panu mamy ten wóz Ps. Zastanawiam się dlaczego inni zbierają za Pana plony a nie pan, ciekawe kiedy wreszcie pana docenią!!!!!!

 • 4 lata temu | ocena +5 / -6

  Jajo

  Dwa duże wozy i jeszcze Ford gratulacje