Reklama

Strażacy świętowali 90-lecie. Przygotowali prezent dla biskupa [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Strażacy świętowali 90-lecie. Przygotowali prezent dla biskupa [ZDJĘCIA]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości


90-lecie świętowali ochotnicy z Goli (gm. Jaraczewo).

 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Jaraczewie. Potem wszyscy udali się do Goli, gdzie przed remizą poświęcono figurkę Św. Floriana.

 

W świetlicy odbyły się oficjalne obchody jubileuszu. Rozpoczęły się od wręczenia munduru strażackiego biskupowi pomocniczemu archidiecezji poznańskiej Damianowi Brylowi.

 


- Księże biskupie przekazuję mundur strażacki gminy Jaraczewo. Niech przypomina księdzu biskupowi o Goli - swojej jednostce i strażakach z gminy Jaraczewo. Niekoniecznie ksiądz biskup musi na co dzień w nim chodzić - mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.
 

 

 

- Bardzo dziękuję panu burmistrzowi, panu komendantowi za taką niespodziankę – powiedział biskup Damian Bryl, który pochodzi z Goli i jest honorowym członkiem miejscowej OSP.
 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Goli powstała 24 maja 1929 roku. Początkowo jednostka liczyła 14 członków.
 

 

- OSP Gola jest sprawną oraz operatywną jednostką. Obecnie liczymy 70 członków. Na bieżąco jest doposażana w sprzęt bojowy, a strażacy ciągle ponoszą swoje kwalifikacje i umiejętności bojowe - mówił Bartosz Banaszak, sekretarz jednostki.

 

 

Czytaj również: Zatrzymał się na dachu na chodniku
 

 

Jubileusz był okazją do odznaczenia i uhonorowania najbardziej zasłużonych druhów.

 

W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje jednostek z terenu gminy Jaraczewo, władze gminy Jaraczewo i powiatu jarocińskiego, prezes gminny i powiatowy OSP w jednej osobie Eugeniusz Tyrakowski, komendant gminny Kazimierz Idczak, pełnomocnik burmistrza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Roman Skrzypczak oraz przedstawiciele zarządu wojewódzkiego OSP.

 

Z okazji jubileuszu przygotowano wystawę zdjęć dokumentujących działalność OSP Gola, wystawiono kronikę jednostki, która zawiera zapisy z czasów II wojny światowej.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE