Reklama

Strażacy pochwalili się nowym nabytkiem. ZOBACZCIE co potrafi

Opublikowano:
Autor:

Strażacy pochwalili się nowym nabytkiem. ZOBACZCIE co potrafi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie ma zupełnie nową łódź ratunkową. 

 

Aluminiowa łódź ratownicza HQL 490 zastąpi łódź plaskodenna która służyła nam 12 lat. Nowy nabytek wyprodukowany został przez firmę HQL Dawid Wysoczyński, łódka w całości wykonana z aluminium o długości blisko 5 m i szerokości 2 m. z silnikiem zaburtowym oraz niezbędnym wyposażeniem - informują na swoim fanpage.

- Profesjonalne i partnerskie podejście firmy pozwoliło dopasować łódź idealnie pod nasze potrzeby i specyfikę działań ratowniczych. Dzięki nowemu nabytkowi będziemy mogli jeszcze szybciej i sprawniej nieść pomoc na akwenach wodnych tym którzy będą jej potrzebować.

Nowa łódź kosztowała 29.755,40 zł. Druhowie otrzymali dofinansowanie z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w wysokości 14.500. 13.700 zł pochodziło z budżetu gminy Jarocin, a 1.555,40 zł jednostka wyłożyła z własnych środków.

 

Strażacy podkreślają, że wymiana łodzi była konieczna, ponieważ poprzednia zaczęła już przeciekać.  


 - Zleciliśmy wycenę naprawy, ale jej koszt był zbliżony do zakupu nowej  i stwierdziliśmy, że lepiej zainwestować w nowy sprzęt - mówi Maciej Kaliszak, prezes OSP Jarocin.

 

Koniec roku sprzyja doposażaniu służb ratunkowych. W piątek do jarocińskiego szpitala trafiła nowa karetka, która kosztowała 428.547,08 zł. Zespół Ratownictwa Medycznego „S” przesiadł się z fiata ducato do volkswagena craftera [ZOBACZ TUTAJ]

 

Testy sprzętu odbyły się na zalewie roszkowskim. Musimy przyznać, że robi wrażenie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE