Reklama

Strażacy nie chcą stać w tenisówkach na skrzyżowaniu

Opublikowano:
Autor:

Strażacy nie chcą stać w tenisówkach na skrzyżowaniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Podwyżka ekwiwalentu za udział w akcjach oraz przyznanie dodatkowego za zabezpieczanie imprez na polecenie burmistrza - z takimi postulatami przyszli na posiedzenie żerkowskiej rady miejskiej przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które działają na terenie gminy.

Ekwiwalent za bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych dla strażaków z gminy Żerków wynosi 10 zł za godzinę i został uchwalony w 2008 r. Druhowie wskazali na to, że jest on najniższy ze wszystkich, które są wypłacane w gminach powiatu jarocińskiego.

- W innych gminach strażacy mają dodatkowe ekwiwalenty. Na przykład w Jarocinie są cztery. Tylko w Żerkowie jest jeden - argumentował Adrian Augustyniak, prezes zarządu gminnego OSP w Żerkowie. Skarbniczka gminy Bronisława Rogacka przyznała, że informacje o tym, że strażacy zwrócą się z prośbą o zwiększenie uposażenia już wcześniej dotarły do urzędu miejskiego. - Dlatego pan burmistrz w planach budżetowych zwiększył już pulę pieniędzy przeznaczonych na ten cel - stwierdziła.

Strażacy tłumaczyli też, dlaczego wnioskują o ekwiwalent za zabezpieczanie imprez na polecenie burmistrza. - Są to w większości imprezy sportowe, czasem o dużym zasięgu. Jest ich na terenie gminy coraz więcej - wyjaśniał prezes Augustyniak.

- Takie imprezy odbywają się przeważnie w weekendy i zabezpieczenie wymaga poświęcenia wolnego czasu - podkreślił. - Poza tym każdy strażak, który bierze udział w takich działaniach, nie stanie przecież na skrzyżowaniu w trampkach - dodał ktoś inny.

Jak czy strażacy dostaną podwyżkę i jakie stawki obowiązują w innych gminach - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE