Reklama

Stracili wszystko w pożarze. Trwa zbiórka! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Stracili wszystko w pożarze. Trwa zbiórka! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rodzina straciła dach nad głową podczas pożaru domu jednorodzinnego na ul. Żerkowskiej w Jarocinie. Teraz potrzebuje Twojej pomocy. Własnie ruszyła zbiórka pieniędzy.

 

 

 

 

Rodzina straciła dach nad głową. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał i domownicy nie mieli szans na ocalenie żadnych elementów mieszkania czy wyposażenia, a nawet osobistych rzeczy. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić płonący lokal ratując własne zdrowie i życie. Zostało im tylko to, co mieli na sobie oraz obrazek Matki Boskiej Licheńskiej i biblia, które cudem ocalały w pożarze.

 

 

Mimo szybkiej interwencji straży pożarnej nie zdołano uratować mieszkania na poddaszu. Ojciec razem z dziećmi w wieku 12 i 15 lat znaleźli schronienie u rodziny.Całe poddasze nie nadaje się do zamieszkania. Trzeba je odbudować. Dół domu, gdzie mieszkają rodzice właściciela spalonego mieszkania, został częściowo zalany w trakcie akcji gaśniczej.

 

 

 

 

Pożar wybuchł nagle. Ogień zauważyła 12 -letnia Wanesa. "Babciu palimy się"-powiedziała, a potem już wszystko potoczyło siż błyskawicznie. Rodzina, w tym samotny ojciec z dwójką dzieci stracili dach nad głową w piątkowym pożarze domu w Jarocinie. Zostało im tylko, co mieli na sobie. Co ocalało z poddasza?. Nadpalony obrazek Matki Boskiej Licheńskiej i biblia.
 

 

 

Do pomocy rodzinie włączyli się Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie, gmina Jarocin oraz ludzie o wielkich sercach, którzy w indywidualny sposób wspomagają rodzinę.

 

 

Również Gazeta Jarocińska postanowiła wesprzeć rodzinę. Zajęliśmy się koordynacją zbiórki pieniędzy na odbudowę poddasza, remont domu, zakupy niezbędnych sprzętów RTV i AGD oraz meble. Pomoglismy Panu Łukaszowi załozyć zbiórke na portalu Zrzutka.pl Link do zrzutki jest TUTAJ

 

Liczymy na wasza pomoc!!!

Co każdy może zrobić? Wystarczy wejść za pomocą linku na stronę zrzutka.pl. Wpłacić dowolną sumę pieniędzy i udostępnić zbiórkę pieniędzy w swoich mediach społecznościowych. Chcesz pomóc inaczej zadzwoń 62 747 15 31

 

 

[AKTUALIZACJA, 27 maja 2019]

 

Po specjalistycznych ogledzinach domu, okazało się, że całkowitemu zniszczeniu uległ strop domu oraz konstrukcja więźby dachowej. Również parter domu wymaga gruntewnego remontu, ponieważ w trakcie akcji gaśniczej doszło do jego zalania. Tynki ze ścian musza zostać usunięte.

 

Nie brakuje ludzi dobrej woli. Do rodziny zgłaszają sie firmy budowlane, które chcą przekazać materiały do odbudowy domu. Jeden z jarocińskich przedsiebiorców wybożyczył rodzinie busa.

 

Wielką niespodziankę sprawili pogorzelcom strażacy z OSP Witaszyce. Zakupili dla dzieci nowe telefony (poprzednie spłoneły) oraz środki czystości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE