Reklama

Starosta rozdał nagrody. Zobacz laureatów

Opublikowano:
Autor:

Starosta rozdał nagrody. Zobacz laureatów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nagroda Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego" przyznawana jest w czterech kategoriach: Młody Talent, Działalność Społeczna, Oświata Kultura i Sport oraz Gospodarka. Starosta może także przyznać nagrodę specjalną i tak też stało się w tym roku. - W wyborze laureatów nagrody pomagali staroście członkowie kapituły: Karol Matuszak - przewodniczący rady powiatu, przewodniczący kapituły, Rajmund Banaszyński - przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie, Sebastian Pluta - dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, laureat nagrody w roku 2008, Leszek Świderski - prezes Stowarzyszenia Społeczne Ognisko Muzyczne im. A. Kowalskiego w Jarocinie, laureat nagrody w roku 2012, Robert Cieślak - prezes Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, laureat nagrody w roku 2012 – informuje Beata Mąka ze starostwa powiatowego w Jarocinie.

O tym, kto otrzyma zaszczytne wyróżnienia dowiemy się podczas Gali Powiatu Jarocińskiego, którą zaplanowano dzisiaj na godz. 17.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Podczas tegorocznej edycji poznamy także nazwiska najlepszych sportowców i trenerów roku 2014.

[AKTUALIZACJA 22:50]

Nagrody rozdane. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Adrian Pawlicki - Młody Talent
Agata Sawada - Działalność Społeczna
Agnieszka Borkiewicz - Oświata, Kultura i Sport
Zakłady Przemysłu Mięsnego „Biernacki” Sp. z o. o. - Gospodarka
Fundacja Ogród Marzeń - Nagroda Specjalna Starosty Jarocińskiego

Nominacje

Kategoria Młody talent

1. Zuzanna Kaczmarek – zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Białe Tygrysy" PWiK Jarocin, członkini kadry narodowej kadetów, jedna z najbardziej utalentowanych, a zarazem utytułowanych zawodniczek taekwondo olimpijskiego w kategorii wiekowej kadet w Polsce 2. Adrian Pawlicki – absolwent Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach, aktualnie student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członek kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, mistrz świata w Akademickich Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

Kategoria Działalność społeczna

1. Agata Sawada – inicjatorka i organizatorka takich kampanii społecznych, jak rejestracja potencjalnych dawców szpiku DKMS. Pomysłodawczyni akcji "Wesoły szpital", w ramach której razem z grupą wolontariuszy zabawia chore maluchy, aby mogły choć przez chwilę zapomnieć o swojej chorobie.

2. Maciej Zaborowski - wolontariusz, który współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu jarocińskiego, współpracuje także z Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko" i jest wolontariuszem Pokojowego Patrolu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kategoria Oświata,

Kultura i Sport

1. Patrycja Adamkiewicz, Józefina Nowaczyk – Wróbel – zawodniczka i trenerka taekwondo olimpijskiego. Jako pierwsze osoby z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyły w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Chinach.

2. Grupa „Royal Team” z Żerkowa - pomysłodawcy i organizatorzy największych zawodów Freestyle Football w Polsce, które odbywają się w Żerkowie.

3. Agnieszka Borkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin; niezmiennie pod jej przewodnictwem jarocińska biblioteka jest wzorem i fabryką dobrych praktyk, często wyróżnianą i stawianą za wzór innym tego typu instytucjom.

Kategoria Gospodarka

1. Zakłady Przemysłu Mięsnego „Biernacki” Sp. z o.o. – dzięki produkcji wysokiej jakości mięsa wołowego, firma w krótkim czasie stała się cenionym dostawcą i wiarygodnym kontrahentem. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa był motywacją do zbudowania i uruchomienia nowoczesnej chłodni w Golinie, a następnie dużej i nowoczesnej ubojni.

2. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – znany i ceniony producent wysokiej jakości tradycyjnych wyrobów mleczarskich. Firma konsekwentnie inwestuje w swój rozwój, doskonali system jakości, aby zapewnić najwyższą jakość wyrobów, spełniać wymagania i oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

3. ZPOW „Kotlin” – znany producent ketchupów i przetworów pomidorowych produkowanych pod marką „Kotliński specjał”, które wytwarzane są w 100% z polskich pomidorów pozyskanych wyłącznie od lokalnych producentów. Dzięki pracy zakładu, mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą poszczycić się produktami rozpoznawalnymi w całym kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE