Reklama

Sprzedawcy łamią przepisy, klienci piją pod sklepami

Opublikowano:
Autor:

Sprzedawcy łamią przepisy, klienci piją pod sklepami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Andrzej Mańkowski, pełnomocnik burmistrza do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych zwrócił uwagę żerkowskich radnych na problem łamania przepisów przez sprzedawców.

- Tutaj jest problem, bo sprzedawcy nie przestrzegają zasad sprzedaży napojów alkoholowych. Często łamią przepisy, choćby przez to, że dopuszczają do picia alkoholu na terenie sklepu, bądź przed nim. Policja wiele mogłaby zrobić, ale pewnie też z uwagi na brak środków, nie bardzo ten teren patroluje. W zasadzie tylko z udziałem gminnej komisji do spraw przeciwdziałania takie kontrole się odbywają - wyjaśnił pełnomocnik na jednym w ostatnich posiedzeń Rady Miejskiej Żerkowa.

Podkreślił jednak, że komisja nie ma żadnych uprawnień do karania za nieprzestrzeganie przepisów. - Tylko policja ma prawo do nakładania mandatów i kierowania spraw do sądu. Jego zdaniem sprzedawcy, otrzymując pozwolenie na sprzedaż alkoholu, dobrze wiedzą, jakich zasad mają przestrzegać. - Mówi o tym samo zezwolenie. Mają wywieszki w sklepach. Gminna komisja razem z policją co jakiś czas jeździ na kontrole. Ale to jest temat trudny i jedynie karanie może to zahamować - stwierdził Mańkowski.

O czym jeszcze mówił pełnomocnik i jak na jego słowa odpowiedział szef jarocińskiej policji - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE