Reklama

Sprawdź swoją wiedzę ekologiczną - spróbuj rozwiązać test

Opublikowano: ndz, 27 wrz 2020 15:27
Autor:

Sprawdź swoją wiedzę ekologiczną - spróbuj rozwiązać test   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejny konkurs ekologiczny ogłasza starosta Lidia Czechak. Tym razem będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska rozwiązując test.

 

Konkurs pod hasłem „Oswajamy OZE” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych powiatu jarocińskiego. Zadaniem uczestników będzie sprawdzenie wiedzy z zakresu w ochrony środowiska w formie rozwiązania testu.

 

Rywalizacja przebiegać będzie w dwóch etapach:

- I etap przeprowadzony w poszczególnych szkołach wyłoni finalistów danej szkoły,

- II etap ze względu na sytuację epidemiczną zostanie przeprowadzony on-line i wyłoni laureatów konkursu.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wykorzystania rozwiązanych przez uczestników testów między innymi w publikacjach czy wystawach organizowanych przez powiat jarociński.

 

Celem konkursu jest:

- wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, w tym w obszarze ochrony powietrza i problematyki związanej z zanieczyszczeniem powietrza oraz uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych, - pogłębianie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i ich znaczenia w dalszym rozwoju naszej cywilizacji,

- budowanie świadomości ekologicznej,

- kształtowanie postaw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Harmonogram konkursu:

- od 29 września do 15 października - przeprowadzenie w poszczególnych szkołach I etapu konkursu w formie testu otrzymanego z regulaminem wraz z wyłonieniem finalistów (w liczbie do 5 osób z każdej ze szkół). Wytypowanie finalistów następuje przede wszystkim w oparciu o przeprowadzony test, dodatkowo może nastąpić również na podstawie innych form sprawdzenia wiedzy wśród uczniów przeprowadzonych przez daną szkołę,

- 16 października - nieprzekraczalny termin przesłania przez szkoły listy finalistów do Starostwa Powiatowego w Jarocinie wraz z informacją o liczbie osób biorących udział w I etapie szkolnym konkursu,

- od 21 do 28 października - II etap w formie przeprowadzenia testu on-line wśród wyłonionych finalistów z poszczególnych szkół,

- koniec października - ustalenie na podstawie testu on-line przez członków komisji konkursowej, powołanej przez Starostę Jarocińskiego, ostatecznej klasyfikacji i przydziału nagród (I, II i III miejsce),

- 5 listopada - ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród podczas „I Powiatowego Pikniku Ekologicznego „Z Ekologią na Ty”, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie (Ogród Różany).

 

Za zajęcie I, II, III miejsca uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny), pozostałym finalistom wręczone zostaną nagrody pocieszenia w postaci gadżetów.

 

Konkurs realizowany w ramach projektu I Powiatowego Pikniku Ekologicznego „Z Ekologią na Ty” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.