Reklama

Ślubowanie nowo przyjętych strażaków w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szeregi jarocińskich strażaków zasilili nowi adepci pożarnictwa. We wtorek złożyli oni ślubowanie.

Reklama

Straż pożarna odgrywa ważną rolę w życiu społecznym i spotyka się z wieloma wyrazami uznania. Strażacy są gotowi nieść pomoc o każdej porze z narażeniem własnego życia i zdrowia.  Ratują ofiary wypadków drogowych. Gaszą pożary, usuwają skutki anomali pogodowych. Służba w straży pożarnej to misja i poświęcenie dla drugiego człowieka. Uroczystość przeprowadzona została na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Czterech nowych adeptów pożarnictwa złożyło uroczyste ślubowanie, wypowiadając słowa roty „Ja, Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję... Przysięgę nowych strażaków przyjął komendant jarocińskiej straży pożarnej  bryg. Tomasz Krawczykw obecności dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej st. kpt. Rafała Regusa. Na zakończenie uroczystości strażacy złożyli podpisy pod aktami ślubowania.

Ślubowanie nowo przyjętych strażaków w Jarocinie

Młodzi strażacy do naszej komendy trafili z naboru. Kilkanaście osób starało się o pracę w straży.

- Cały czas jeszcze jest zainteresowanie strażą pożarną. Testy sprawności fizycznej są pierwszym sprawdzaniem kandydatów. Potem odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, a następnie zostali skierowani do komisji lekarskiej, która orzekła o zdolności psychofizycznej do pełnienia służby. Następnie zostali zatrudnieni jako strażacy służby przygotowawczej i skierowani na szkolenie podstawowe w zawodzie strażak, które odbyło się w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy - mówi mł. kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy PSP w Jarocinie.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.                   


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy