Reklama

Siedmiu Aniołów w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Siedmiu Aniołów w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwieście osób z całej Polski przyjechało do Jarocina, by wziąć udział w inicjatywie "Siedmiu Aniołów". To było niezwykłe przeżycie duchowe i artystyczne dla dzieci z domów dziecka i różnych grup młodzieży.


Spotkanie odbyło się w Jarocinie w poprzedni weekend z inicjatywy ojca Kordiana Szwarca, wikariusza parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Uczestnicy wydarzenia mieszkali i pracowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. 


"Za nami kolejny epizod „Siedmiu Aniołów”, w którym wzięło udział dwieście osób z całej Polski. W jarocińskiej „Jedynce” po raz drugi młodziez spotkała się, by razem z dziećmi ze świetlic środowiskowych, podopiecznych domu dziecka, młodzieżą, wychodzącymi z bezdomności i różnymi grupami młodzieżowymi zastanawiać się jak budować DOM oparty na prawdziwych relacjach - mówi ojciec Kordian Szwarc.

 

Uczestnicy spotkań przygotowują widowisko plenerowe, które mają nadzieję pokazać w czerwcu w Jarocinie.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty muzyczne prowadzone przez ks. Grzegorza Mączkę i Jakuba Tomalaka, warsztaty sitodruku przygotowane przez MiserArt – wrocławską pracownię rozwijania twórczości osób wychodzących z bezdomności i warsztaty wikliny animowane przez Żywą Pracownię z Krakowa. 

"Trzy dni kapitalnej zabawy i nietuzinkowej twórczości mogły odbyć się dzięki życzliwości wielu mieszkańców i instytucji naszego miasta. Bardzo dziękuję Markowi Sobczakowi - dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie,  Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jarocinie,  Zakładowi Mięsnemu „Bukat” Kołodziński,  Cukierni-Piekarni „Sław-Piek”,  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie,  Grow Up Events PHU Rafał Sosnowski,  rodzinie Ślachetka,  Przedsiębiorstwu Budowlano Handlowemu MARZYŃSKI,  ojcu Lesławowi Szymborskiemu - gwardianowi klasztoru franciszkanów w Jarocinie, Jarocińskiemu Ośrodkowi Kultury" - mówi ojciec Kordian Szwarc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE