Reklama

Sesja w Jarocinie. Będą głosować nad odwołaniem dyrektora, który jest radnym

Opublikowano: pt, 10 mar 2017 09:22
Autor:

Sesja w Jarocinie. Będą głosować nad odwołaniem dyrektora, który jest radnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tylko jedna uchwała znalazła się w programie dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej Jarocina.Radni będą głosować nad wyrażeniem zgody na zwolnienie z pracy Przemysława Masłowskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, który w środę dostał wypowiedzenie od starosty Teodora Grobelnego.

A, że Masłowski jest miejskim radnym, potrzebna jest opinia rady na temat możliwości rozwiązania z nim stosunku pracy.

Po odwołaniu starosty Bartosza Walczaka jest to kolejne zwolnienie z pracy w powiecie. Do tej pory ze stanowiskiem musieli się pożegnać asystent starosty Wojciech Raś, wicestarosta Mikołaj Szymczak, sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht oraz prezes szpitala Marcin Jantas.

Radni miejscy zbiorą się dzisiaj w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza, początek obrad o godz. 14.00.

[AKTUALIZACJA 14:04]

[14:06]

Początek sesji. W posiedzeniu uczestniczy teraz 15 radnych. Jest burmistrz Adam Pawlicki i jego zastępcy, a także sekretarz gminy.

[14:16]

Rada nie zgodzi się na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, bo jak uzasadniono, zarzuty mają związek z wykonywaniem mandatu radnego. Więc obligatoryjnie radni miejscy nie mogą zgodzić się na rozwiązanie stosunku pracy z Masłowskim.

[14:25]

Przemysław Masłowski przedstawia swoje stanowisko. Mówi między innymi o tym, że zwolniono go ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. - Prawdopodobnie przyczyną tego odsunięcia jest to, aby nie dopuścić mnie do kontroli kompleksowej, która w tej chwili odbywa się w PCPR – tłumaczy Masłowski.

Jednym z kontrolujących ma być krewny wicestarosty (dokładnie siostrzeniec Mirosława Drzazgi). - Jak to w PiS-ie - komentuje głośno burmistrz Adam Pawlicki.

Masłowski mówi między innymi o tym, że nowy starosta nie znalazł czasu, by się z nim spotkać i porozmawiać. Były dyrektor twierdzi też, że informował przełożonego o tym, iż będzie uczestniczył w sesjach.

- Sytuacja z archiwum wygląda tak, że PCPR w roku 2016 zmieniało siedzibę, negocjacji zmiany siedziby z PKP podjął się pan wicestarosta Mirosław Drzazga - tłumaczy. - Od razu otrzymaliśmy pomieszczenia piwniczne z PKP, miała być tylko dodatkowa umowa. Te pomieszczenia zostały przystosowane i dokumenty były odpowiednio zabezpieczone, natomiast pan Drzazga dalej prowadził negocjacje. W pewnym momencie otrzymał ofertę z PKP i okazało się, że pomieszczenia dolne są droższe niż te górne.

- Jeżeli chodzi o utratę zaufania, czy moje uczestnictwo jako radnego w obradach rady, to jest jakieś kuriozum. Te daty wskazywane ni jak się nie potwierdzają z moim uczestnictwem w radzie. Tam są daty, gdzie ja nie byłem radnym – wskazuje Masłowski i dostaje oklaski od części urzędników.

[14:39]

Głos zabrał burmistrz Adam Pawlicki: - Jest to świadome łamanie prawa - ocenia szef gminy. - Działają na szkodę powiatu, bo zarząd będzie musiał płacić dwóm sekretarzom, dwóm dyrektorom PCPR-u. To jest skandal. W jaki sposób robi się skok na koryto po szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Tutaj wydaje się w powiecie, że ponieważ mają koalicjanta z PiS-u mogą robić wszystko. Pomylą się i to szybko.

Trwają słowne przepychanki między burmistrzem, urzędnikami, a radną Lidią Czechak (PiS) i radnym Ryszardem Kołodziejem (PSL).

[15:03]

Wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz tłumaczy radnym, że rada musi odmówić zgody na zwolnienie radnego, bo w przeciwnym wypadku, radni musieli by złamać prawo. - Mówiliśmy o kuriozum, jakim są przytoczone daty. Pan radny zaczął uczestniczyć w posiedzeniach w tej kadencji, pierwsze posiedzenie było 1 grudnia 2014. Są daty wcześniejsze, gdzie Masłowski nie był radnym, a to mu się zarzuca - uzasadnia Gibasiewicz. - Tylko cztery przypadki są prawdziwe, pozostałe to są jakieś insynuacje. To nie tylko łamanie prawa, ale kłamstwo. W ten sposób trzeba do tego podchodzić.

Radna PiS widzi to inaczej. - Opinie sądu, co do kwestii zwolnienia radnego, są różne. Ja nie miałam przypadku przywrócenia do pracy. I o tym zdecyduje sąd. On oceni, czy złamaliśmy czy nie prawo - odpowiada radna Lidia Czechak.

Gibasiewicz odpowiada, że już sam wniosek starosty jest łamaniem prawa.

Radny Ryszard Kołodziej ma pretensje do przewodniczącego. - Udziela pan głosu burmistrzowi, który wali mowę polityczną i obraża kogo się da. Pan Gibasiewicz nie jest od pouczania mnie. Ja też potrafię czytać prawo i statut gminy - mówi radny PSL-u. - Jeżeli chcecie sobie partyjne wiece uprawiać, to nie sali sesyjnej.

- Muszę przyznać, że niestety w takim tumulcie, który się rozpoczął, też pan zabrał głos. Ale przypominam, że to przewodniczący decyduje komu i w jakim momencie udziela głosu. Prawo do zabrania głosu przez burmistrza jest w statucie, jeżeli się zgłasza, widzę ku temu podstawy, to głosu udzielam. Rozumiem, że to mogło zaboleć pana radnego, natomiast informuje, że każdy, kto zabiera głos na tej sali, zabierają go na własną odpowiedzialność, mając pełną świadomość skutków – uzasadnia Banaszyński.

- PiSowski sąd nie będzie miał problemu, żeby to ocenić – komentuje sekretarz Michał Fijałkowski.

Radny Paweł Adamkiewicz złożył wniosek o głosowanie imienne i wyraził ubolewanie, że w posiedzeniu nie uczestniczy starosta i jego zastępca. - To pismo starosty wprowadza nas jako radnych w błąd. Ubolewam, że zarząd powiatu chowa głowę w piasek - mówi członek ZJ.

Radny Jan Krakowiak (ZJ). - Chciałem się odnieść do kłamliwych zarzutów. Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej miałem okazję pracować z panem Masłowskim, który bardzo konstruktywnie włącza się w pracę komisji i zawsze postrzegałem go jako człowieka, który przestrzega prawo i jest rzetelny – ocenia. Zwraca się do radnych Kołodzieja i Czechak. - Proszę o zachowanie spokoju i zachowanie swoich czynności w trakcie sesji z regulaminem.

Jan Krakowiak nazwał zarząd powiatu „kłamliwą kliką, która dorwała się do władzy w powiecie.”

- Pana słowa też nie przystojną, bo jeśli mówimy o klikach, to zacznijmy od tej gminnej. Panie przewodniczący, ja nie jestem żadnym stronnikiem starostwa, ani starosty. Chciałem zwrócić uwagę, że podczas dzisiejszej sesji, to radni powinni zabrać głos, a pan udziela głosu burmistrzowi, który atakuje wszystkich - odpowiada radny Ryszard Kołodziej. - Zgadzam się z tym, że przedstawiciel starostwa powinien być i odnieść się do tych rzeczy. Jest błąd w tym wniosku i to powinniśmy brać pod uwagę. Byłem radnym, pracowałem i chcąc brać udział w posiedzeniu, żeby nie robić problemu komórce płacowej, brałem urlop. Czas kiedy radny uczestniczy w posiedzeniach rady, nie powinien być doliczany do czasu pracy. Nie odgrywam żadnej politycznej roli w radzie, chciałbym, żeby to się sprawnie odbyło. Dlaczego nie traktujemy wniosku starosty literalnie tak, jak on jest napisany. Kiedy zabieram głos, to nie jako zielony, czy czerwony, tylko mieszkaniec gminy Jarocin.

- To bardzo ciekawe stanowisko, że pan Ryszard próbuje stawać z boku i nie przyznawać się do partii PSL – ocenia przewodniczący Banaszyński. - Nic nie stało na przeszkodzie, aby któyś z radnych zaproponował inny wariant podjęcia decyzji.

[Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH RELACJA ON-LINE została wyłączona]

[15:30]

Wiceburmistrz Gibasiewicz jeszcze raz przypomniał, że w przypadku opiniowania uchwały o rozwiązanie stosunku pracy z radnym, rada nie ma swobody.

- Sprawa mnie zbulwersowała i spytałem byłego starostę, czy wiedział, czy wyrażał zgodę na udział pana radnego w komisji czy sesji i twierdzi, że tak - mówi wiceburmistrz. - Myślę, że w tym wypadku nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości.

- Pan starosta wysłał nam pismo, po zwolnieniu radnego Masłowskiego. Gdybyśmy się zgodzili na zwolnienie, złamalibyśmy prawo. Odmówienie jest naszym obowiązkiem – ocenia radny Marek Tobolski (ZJ). - Spodziewaliśmy się tego kroku, ale nie myśleliśmy, że zrobią to w taki głupi sposób.

- Komórka sprzątaczek lepiej by to napisała i sformowała niż to, co żeśmy dostali - stwierdził przewodniczący mówiąc o wniosku starosty. - Władze powiatowe starają się udowodnić, że prawo można potraktować „z buta”.

Zdzisław Wojciechowski. - Uczestnictwo radnego w sesjach, to nie jest dla mnie podstawa. Nie będę mówił o polityce, ale po to jest radny, żeby on działał - zauważa rajca i odniósł się do uwag Ryszarda Kołodzieja. - Pracodawca musi zwalniać, mnie zwalniał i płacił. Ustawa na to pozwala.

Radna Anna Piasecka uważa, że radny Masłowski powinien móc uczestniczyć w kontroli w PCPR, żeby mógł bronić swojego stanowiska.

Przewodniczący pyta Masłowskiego o okoliczności wręczenia wypowiedzenia. Masłowski uważa, że powodem jego zwolnienia, było „zanegowanie przez niego kontroli, która przyszła do PCPR”.

- Znamienne jest to, że przychodzą dwie osoby na kontrolę i nie ukrywają, że chcą uderzyć w archiwum. To mnie dziwi - mówi Masłowski. - Ci dwaj panowie są żółtodziobami jeśli idzie o kontrolę i od razu sprzedali temat kontroli. Ja przeszedłem niejedną kontrolę, różnych instytucji, jeszcze nigdy osoby nie przyszły bez zapowiedzenia, bez wylegitymowania. Pierwszego dnia nawet nie wpisali się do książki. Oni wiedzą, że ja bym tego żądał na bieżąco, ale lepiej nie mieć przeciwnika.

- Mój czas pracy jest dość nieograniczony, pracuję w godzinach popołudniowych, kiedy odbywają się sesje rady powiatu i za to nikt mi nie płaci. Myślę, że ten bilans się wyrównuje – tłumaczy były dyrektor PCPR.

Głosowanie. 14 za, 1 przeciw (Kołodziej) i jeden wstrzymujący (Czechak) – uchwała została przyjęta. Radny Masłowski nie głosował. Tym samym rada nie zgodziła się na rozwiązanie stosunku pracy z rajcą ZJ. 

[15:40]

KONIEC SESJI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (112)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +3 / -1

  kat

  Lubię na ten cyrk patrzeć i słuchać- mam bowiem darmowy kabaret. I zastanawiam się czy oni tacy są czy tylko udają

 • 5 lat temu | ocena +8 / -1

  ola

  panie Tobolski niema pan moralnego prawa obrazac ludzi m panie sprzataczki maja wiecej oleju w glowie jak wy wszyscy razem wzieci na tej sesji

 • 5 lat temu | ocena +8 / -1

  dziwota

  nie rozumiem pani Czechak - jakiekolwiek głosowanie pani wstrzymuje się od głosu ... albo jestem za albo przeciw - krótka piłka !

 • 5 lat temu | ocena +13 / -2

  Łysy Kojak z dworca

  Adam a ty co sie ośmieszasz brąniac masła na sesji i fb ? nie wiesz jeszcze że sądy są nieobliczlne ? zapomniałeś juz jak profesor cie bronił ? to tak jak byś mokrą wynajął do obrony , ah zapomniałem ona nie może nie ma nawet aplikacji radcowskiej a obnosi sie jakimś doktoratem prawa. Dobrze wiesz ze masło sie ugadywał, On ani jego rodzinka bez two... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +28 / -2

  Ty

  Teraz pis be a jak walczak startował z listy PiS to był ok

 • 5 lat temu | ocena +20 / -7

  NIUS DNIA

  NIUS dnia 9. III O 8 RANO kulka sprzedał wszystkich w starostwie zbyszkowi, mirowi, i zielonemu

 • 5 lat temu | ocena +12 / -2

  Łysy Kojak z dworca 10% misia to 172000 zł

  http://www.bip.powiat-jarocinski.pl/692,rok-2017 umowa nr 126/17 kwota 1726974 zł MIŚ SIOSTRA MASŁA I SZWAGIER

 • 5 lat temu | ocena +17 / -7

  Równi i równiejsi ,

  Zastanawiam sie dkaczego starosta Drzazga może palić śmieci na ogrodzie przy Poznańskiej (sobota godz :16:30) - dym czarny jak z palonych opon a Straż Pożarna nie reaguje mimo zgłoszenia ? Policja także ? Przykładem Mirosławie nie świecisz !

 • 5 lat temu | ocena +16 / -7

  kontroler za 3700

  A oto i siostrzeniec Drzazgi http://www.bip.powiat-jarocinski.pl/692,rok-2017 umowa zlecenie / kontrola - kompleksowa PCPR 2017-02-24 - 2017-03-31 3 700,00 zł Jacek Szczepaniak Jarocin osiedle Konstytucji 3 Maja 41/45 63-200 Jarocin Pytanie: jakie kompetencje doprowadzenia tej kontroli ma kontrolujący, oczywiście poza bycie siostrzeńcem MD?

 • 5 lat temu | ocena +9 / -5

  mokra SZMATA

  Januszek co mokra szmata zaproponowała ci jak byłeś zowlniony ? podobno w perspektywie pół roku referenta w agencji za 2200 brutto!!!!!!!!!! jeszcze byś musiał cos robić buhaha

 • 5 lat temu | ocena +7 / -2

  CCC

  Nie idź zawistny, fałszywy Yanie tą drogą ...

 • 5 lat temu | ocena +10 / -4

  ballada o januszku

  Januszek nie wstyd ci jak promujesz na stołki kulki, które przyszły od adama z poleceniem że mają cie załatwić. Szybko wybaczasz konfidentom. Co ci ten Paweł zrobił ?

 • 5 lat temu | ocena +38 / -5

  ss20

  Widzę że pawlicki i jego poddani dostają szału jak sie ich wycina z dobrze płatnych stołków...Kaźmierczak uprawia swóją gebelszczyzne na facebooku, pawlicki plecie trzy po trzy gdzie sie da a witoslaw od cukierków sie madruje wysokolotnie....niestety raz sie wycina (z beszczelnym głupim usmichem) a raz sie jest wycinanym....ale najgorsze ze ta cała... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +30 / -2

  Kim

  Kij ma dwa końce i to drugie powiedzenie o dobru i złu które powróci ze zdwojoną siłą pasują do Masłowskiego jak nic. Jaki to był na sesjach wygadany gdy sprawy dotyczyły ludzi z opozycji, jakby mógł to by ugryzł bo szczekał jak piesek opalonego. Słowo prokuratura miał zawsze na ustach. Dzisiaj to samo dotyczy tego typa. WRESZCIE! Na kolana!

 • 5 lat temu | ocena +38 / -4

  co za luj dal mi na imie Rajmund

  Banaszynski Ty cepie śmierdzący! Ta komorka sprzataczek to ma wiecej oleju w glowie niz Ty pajacu.

 • 5 lat temu | ocena +35 / -4

  Gibon przeproś !!!!

  Gibon nie obrażaj sprzątaczek !!!!

 • 5 lat temu | ocena +15 / -2

  bravo

  Polityka to jest jednak gówniany temat. Możesz wylewać pomyje na kogo chcesz a on i tak swoje. Ludzie popatrzcie co wy z siebie robicie. Ciągłe obracanie stołkami. Tylko to jest dla was ważne. Niby dorośli ludzie.

 • 5 lat temu | ocena +7 / -10

  CZECHAK

  JEST BARDZIEJ PSL I PO. ZAPOMNIAŁA ŻE PARTIA TO PARTIA OGÓLNO KRAJOWA. JAREK PORZĄDEK ZROBI

 • 5 lat temu | ocena +31 / -2

  ewq

  to był radnym i jeszcze dyrektorem ? dwie niezłe pensje ! też bym tak chciał !

 • 5 lat temu | ocena +25 / -2

  papa

  a kiedy zmiana prezesa w jla bo ten tylko rozpierd,,,l firme razem z tym nierobem z witaszyc

 • 5 lat temu | ocena +46 / -7

  lobo

  Panie Krakowiak " kłamliwa klika" mówisz Pan o swoich kolesiach z ZJ ? Wstyd TY stary pierdzielu!

 • 5 lat temu | ocena +35 / -3

  Przemądrzały łysy rejwodzi nad kinem

  A w knajpie nad kinem po kazdej sesji wszystkich pouczał i srał mądrościami. Obgadywał adama że za jego posmysł zwolnienia konfidentów on teraz wyleci

 • 5 lat temu | ocena +39 / -3

  zjełczałe masło

  pawlicki układał sie z pisem i przybijał swoją spoconą łapę bo to mu pasowało do układów, teraz pis jest be be dla pawlickiego, bo nie ma z niego korzyści. Ot cały pawlicki obłudnik, to człowiek nie godny zaufania, nie nadaje sie do żadnych poważnych rozmów, pawlickiemu nie należy ufać

 • 5 lat temu | ocena +40 / -2

  wariograf

  masło kiedy ty zostałeś w pracy ponad 15 ? chyba ze z kowalską ? zeznaj na wariografie czy chociaz raz byłeś. cały dzień balangi jak nie u ciebie to w terenie które nagrał ci kiedys redaktor Bartek

 • 5 lat temu | ocena +9 / -3

  % dolar

  sie dziwicie że takie błędy w datach w wypowiedzeniu jak miro karze gryglowej dzwonic do masła i pouczać to i karze błędy zrobić bo przytulił pewnie MIŚia

 • 5 lat temu | ocena +9 / -3

  Paweł nowy lider PIS

  colec przeczytaj ponownie uwaznie statut PISd i podnieś na zebraniu PISd wniosek o wyjebanie 1. miro$ławnego za niepłacenie składek i działanie przeciw parti dogadywanie sie z partiami PO SLD PSL. januszka, za sprzedanie pisd za stołek i działanie przeciew partii dogadywanie sie z partiami PO SLD PSL , wszystkich kulek - za przybycie do pis po wro... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +10 / -8

  matka polka rodzicielka kochająca ludzi

  Mokra tak zna sie na prawie i tak kocha ludzi , że doradzała jak pozbawić małe dzieci alimentów należnych od nieodpowiedzialnego ojca. Oby sie za to rozpierdoliła jadąc do Poznania po kapuche od PISiorów

 • 5 lat temu | ocena +17 / -2

  radziecki filozof

  Kolego Przemysławie znowu jestem poważnie zaniepokojony w sytuacji i opresji jakiej się znalazłeś. Nie mam do Ciebie kolejnych dobrych wiadomości, ale Ci je podam żebyś nie był zaskoczony. Otóż w Twojej sprawie Sąd Pracy nie jest niestety za darmo. Czytam Twoje oświadczenie majątkowe i masz tylko 5500 zł oszczędności to za mało żeby opłacić pozew. ... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +12 / -2

  o tempora ....

  Na rynku jest wystawa Ubeków i ich ofiary . Niektóre mordy ubeckie bardzo podobne do tych które widzę dzisiaj przy władzy . Widać metody potomków sa przystajace do dzisiejszych czasów - tym niemniej niegodziwe .

 • 5 lat temu | ocena +7 / -9

  patiszon

  rajdman poniżej masz wpis kulek w podziece za to zes bronił starego a nikt nie chiał z eko zaczynać. Za kilka dni zobaczysz ich prawdziwe oblicze. Jak będą zamykani to nie waż sie ich bronić niech biorą adwokata z urzędu.

 • 5 lat temu | ocena +12 / -7

  Miro$$$$law

  Ostatnia ciekawostka z trwającej sesji Rady Miejskiej, na której rozpatrywany jest wniosek starosty o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z Przemysławem Masłowskim, mimo że tego wcześniej starosta zwolnił. Okazuje się, że aferę z niezabezpieczeniem pomieszczeń na składnicę akt wykrył kilka dni temu dwuosobowy zespół kontrolny, w składzie k... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +26 / -6

  kat

  No jak powiat mógł takiego omnibusa fachowca po kilku studiach i fakultetach, który przeszedł nie jedną kontrolę - zwolnić Ale ja wiem jak sie jest fachowcem jak pan dyr PCPR to sobie dobre zajęcie zawre znajdzie bez żadnej protekcji

 • 5 lat temu | ocena +25 / -2

  abc

  o to dobrze za adas ma wszytko u swojego kumpla proboszcza Riusza Da.

 • 5 lat temu | ocena +12 / -2

  Tes

  Pewnie wszystko e czasie pracy masze urzędasy załatwiają a zaś nie ma potrzeby urlopu brac tylko tak sie nazbiera nie wykozystanego ze miliony wyplacaja ciekawe nik nilogo nie rozlicza z czasu pracy załatwiają seoje prywatne sprawy przejażdżki robią nad zalew i jeszcze sie chwala jak bys ciężko zarobil ma taki wóz to bys go szanował bo na takie pr... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +28 / -2

  WIKTOR

  KTÓRY TO JUŻ RAZ CZECHAKOWA WSTRZYMUJE SIĘ OD GŁOSU. NIE MA PANI ZDANIA NA TEN TEMAT.PO CO TAM PANI SIEDZI.?JESTEM ZWOLENNIKIEM PIS, ALE TO CO ROBIĄ JAROCINSCY DZIAOLACZE TEJ PARTII TO JEST WIELKIE NIEPOROZUMIENIE.

 • 5 lat temu | ocena +15 / -4

  obywatel

  Po co te obrazania,po co ta zlosc jak tak samo sie robilo jak zj.miala przewage,wiec teraz odwet ,tylko szkoda ze odprawy sa bo niepowinno sie im nalezec

 • 5 lat temu | ocena +10 / -3

  kto pyta nie błądzi

  A kiedy rada gminy w Kotlinie będą głosować uchwałę nad wyrażeniem zgody na zwolnienie z pracy Pani Marty Hudak?

 • 5 lat temu | ocena +21 / -0

  lova gryg

  a blandyna z powiatu dzisiaj nic nie pomoże. masło dzwoń. do niej moze coś podyktuje. Mirroo$$$$$lawny - coś o misiu ?

 • 5 lat temu | ocena +18 / -8

  Anioł Stróż

  Adaś waż słowo, te pisowskie kury,wy wydały już na Ciebie polityczny wyrok jako jedyna metoda pozbycia sie Ciebie. Mokra szmata nasyła służby.

 • 5 lat temu | ocena +12 / -4

  colec

  colec czytaj wyraźnie ta pisowska kury,wa Miro$ławny już wsadził kolejnego z rodziny a dla ciebie nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!

 • 5 lat temu | ocena +5 / -1

  olo

  ja pie...nic nie słychać

 • 5 lat temu | ocena +14 / -0

  gazeto

  Poprosimy jeszcze o głos, sam obraz to jednak trochę mało:)

 • 5 lat temu | ocena +7 / -2

  Informuję że ..

  Jak nie będzie zrobiony porzadek z olejkiem, to każdy następny jego wyczyn wraz podmiotem starostwa który będzie reprezezentować będzie zaniesiony do jarocińskiej i wysłany do kaczora. Żeby nie było później płaczu że wybory a tu takie nowiny kto kolejny pokrzywdzony przez tego osła, Dodatkowo każdorozowo będzie zawiadomienie o możliwości przestępst... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +22 / -4

  dla naiwnych wyborcow

  Dziwnie to miś ę kojarzy z zebraniem związków zawodowych :-) przepraszam za skojarzenie, ale co to ma wspólnego z wolnym rynkiem pracy? I zapytam niewygodnie: GDZIE JEST INWESTOR. I odpowiem niewygodnie: WIEM ALE NIE POWIEM :-)

 • 5 lat temu | ocena +6 / -2

  Mój Ty on

  Dziękuję Ci Pawełek za bardzo piękne kwiatuszki na dzień kobiet

 • 5 lat temu | ocena +7 / -7

  colek

  i co colek? obiecał ci januszek jakieś ochłapy, a może mokra PISda, albo Miro$ławny? tak będą ci obiecać ochłapy w agencji cieciowanie albo coś żebyś sie na chwile, do wyborów władz uspokoił.

 • 5 lat temu | ocena +38 / -5

  AL

  Masłowski jak to jest jak się ludzi zwalnia? Fajna zabawa ?

 • 5 lat temu | ocena +13 / -27

  ALDONKA

  Nowa władza w powiecie zarzuca burmistrzowi,że się mści ,a oni co robią. Czystki na stanowiskach i zakaz wyprawiania imienin to są ich jedyne osiągnięcia .Boję się ze jak już wszystkich zwolnią to ich zapał do pracy się skończy.Na pewno będą odszkodowania dla nielegalnie zwalnianych,ale w tym przypadku jakoś im to nie przeszkadza.

 • 5 lat temu | ocena +18 / -8

  uprzejmie donoszę

  kulki piszą donosy i podpisują się za masło i innych , aby ci na których donoszą atakowali masła.

 • 5 lat temu | ocena +9 / -14

  ZSL

  Teodor wprowadź przynoszenia arbuzów do starostwa...

 • 5 lat temu | ocena +17 / -4

  Łysy Kojak z dworca

  Łysy złuż tam podanie napisz co umiesz napewno cie przyjmą : Bartosz Nazwisko Walczak Numer NIP 6172155708 Numer REGON 366718490 Firma przedsiębiorcy BW Consulting Bartosz Walczak Dane kontaktowe Adres poczty elektronicznej [email protected] Dane adresowe Adres głównego miejsca wykonywania działalności woj. WIELKOPOLSKIE, pow. jarociński, ... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +25 / -3

  pov

  Przeciez, to glupota. Wiadomo, ze Maslowskiego poprze Rada Miejska, bo to pionek Pawlickiego. Jego pracodawca byl powiat, wiec ma prawo go zwolnic. Gmina nalezy pod powiat, wiec po co to wszystko? Wszedzie tylko kasa i znajomosci. Dajcie rzadzic mlodym (ale nie Walczakowi, bo to karierowicz i przudupqs Pawlickiego)

 • 5 lat temu | ocena +19 / -2

  radziecki filozof

  Kolego Przemysławie zgoda rady zbytnio nie jest potrzebna. Przekonał sie o tym dwukrotnie Jerzy Wolski. Obejsciem jest Art. 8. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykony... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +33 / -10

  bedzie?

  Będzie pani radna Szymkowak ? Chciałbym jej pogratulować nokautu nad burmistrzem

 • 5 lat temu | ocena +15 / -17

  Brawo Teodor

  Królik obsadza urzędy swoimi ludzmi a gdy przyjdzie następna "dobra zmiana" to znajomi królika odbiorą pokażne odprawy i pójdą zaraz na chorobowe , źeby poddoić ZUS na maksa .Tak to się odbywa . PSL w grze o kase i korytka . Lokalne PO już nażarte . Pisiorki dostały ochłap ale oni są bez ambicji . Układ działa :)))

 • 5 lat temu | ocena +14 / -7

  radziecki filozof

  Stasiu proszę zrób porządek z olejkiem, o mało co mecenasem. Zainteresuj się czy w godzinach jałowej jego pracy doradza na niekorzyść podmiotów w DPS i PCPR bóg wie gdzie jeszcze.

 • 5 lat temu | ocena +22 / -8

  kto pyta nie błądzi

  A kiedy rada gminy w Kotlinie będą głosować uchwałę nad wyrażeniem zgody na zwolnienie z pracy Pana Tomasza Kosińskiego Dyrektora Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie?

 • 5 lat temu | ocena +14 / -18

  Michu

  Panie Grobelny miały być oszczędności, a jak się kary posypią z wyroków sądowych dla zwolnionych to rozumiem Pan wykłada z własnej kieszeni? A nie podatnicy zapłacą. Przepraszam

 • 5 lat temu | ocena +27 / -6

  Ta dotacja była dla bezrobotnych!!!

  A co z Fenglerem ? Z kulkami i sklepiki?