Reklama

Samochody na rynku wielkim nieporozumieniem i szalonym utrudnieniem? [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Samochody na rynku wielkim nieporozumieniem i szalonym utrudnieniem? [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Co o ruchu aut na rynku sądzą architekt, historyk sztuki oraz były naczelnik Miasta i Gminy Jarocin? Jak - ich zdaniem - powinna wyglądać rewitalizacja centrum Jarocina?

 

- Jarociński rynek jest zdecydowanie najładniejszy, jeśli chodzi o rynki przynajmniej w promieniu 50 km - uważa architekt Jarosław Krawczyk. - Wprowadzenie na ten rynek ruchu samochodowego po 35 latach, od kiedy ten ruch został z niego wyprowadzony, moim zdaniem jest po prostu jednym wielkim nieporozumieniem - dodaje. 

Piotr Libicki, historyk sztuki i plastyk: - Jeśli szukamy rozwiązań, to muszą to być rozwiązania, które będą sprzyjały zamieszkiwaniu tej części miasta. (...) Wierzyłbym w te zmiany, gdyby one były częścią większego planu. Tu mam wrażenie, że tych kilka zmian przestrzennych jest oderwanych od bardziej złożonego myślenia o tej przestrzeni. 

Czesław Robakowski, były naczelnik Miasta i Gminy Jarocin oraz były radny powiatowy, pamięta czasy, gdy z rynku wyrzucono samochody. - Dlaczego myśmy robili obwodnicę? Dlatego, że ruch był przez rynek i ulicami miasta Jarocina. To było szalone utrudnienie - przypomina. 

(kg)

Więcej artykułów na temat rewitalizacji rynku TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE