Reklama

Rynek zostanie rozkopany. Gdzie w tym roku stanie świąteczna choinka? [SONDA]

Opublikowano: wt, 26 lis 2019 12:08
Autor:

Rynek zostanie rozkopany. Gdzie w tym roku stanie świąteczna choinka? [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ruszyła wielka przebudowa centrum Jarocina. Będą wymieniane i zakładane niemal wszystkie sieci - wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza i gazowa, montowane nowe oświetlenie i kładziony światłowód. Roboty obejmą także jarociński rynek. W związku z tym nie może na nim stanąć w tym roku bożonarodzeniowa choinka. Gdzie zatem zostanie postawiona - miejsce, które wybrano może zaskoczyć.

 

 

Przebudowa centrum Jarocina już się rozpoczęła. Potrwa do czerwca 2022 roku. Zadanie obejmie około 20 ulic. Wymianie poddanych będzie 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej i 4 - wodociągowej [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Termin przekazanie placu budowy wykonawcy - konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” S.A. oraz poznańska firma WUPRINŻ S.A. - zbiegł się z czasem przedświątecznym, kiedy zazwyczaj na jarocińskim rynku stawiana była bożonarodzeniowa choinka i inne ozdoby.

 

 

Gdzie zatem w tym roku staną jarocińskie symbole świąt, które były przede wszystkim atrakcją dla dzieci i miejscem, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii?

 

 

Otóż decyzja zapadła - choinka stanie… na rondzie. Wybrano to na wysokości stacji paliw Amic (dawna Lukoil - przyp. red.) przy wjeździe do Jarocina. Pomysł kontrowersyjny, ale raczej przesądzony.

 

 

Pozostałe elementy świątecznej dekoracji, takie jak ogromny fotel św. Mikołaja, pokaźnych rozmiarów bombka choinkowa będą rozstawione w różnych częściach Jarocina, miedzy innymi pod JOK-iem, na placu przy ul. Szubianki czy w okolicach aquaparku.

 

 

Czy Waszym zdaniem to dobre rozwiązanie, a jeśli nie, to gdzie powinna Waszym zdaniem stanąć w tym roku świateczna choinka - piszcie w komentarzach i głosujcie w naszej sondzie.

 

 

Świąteczne elementy są już stawiane, między innymi przy jarocińskim aquaparku.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE