Reklama

Ruszyło głosowanie w ramach budżetu osiedlowego

Opublikowano:
Autor:

Ruszyło głosowanie w ramach budżetu osiedlowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tylko do najbliższej niedzieli (13 grudnia) będzie trwało głosowanie na projekty, które zostały zgłoszone w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2016. Tym razem głosować można tylko na projekty zgłoszone na osiedlu, na którym jest się zameldowanym.

Oznacza to, że na 6 osiedlach głosowanie ma charakter czysto formalny, ponieważ wartość złożonych projektów odpowiada kwocie, jaką dane osiedle dysponuje. W praktyce oznacza to, że wystarczy, aby każdy projekt otrzymał co najmniej jeden głos. Na osiedlu nr 5 (Ciświca) głosować nie można wcale, ponieważ żaden wniosek z tej części miasta nie przeszedł pozytywnie weryfikacji.

W praktyce głosować warto wszędzie, ponieważ osiedle, które będzie najaktywniejsze, w przyszłym roku otrzyma kwotę wyższą o 50%.

Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy urodzeni przed 1 stycznia 2000 roku. Można oddać tylko jeden głos na projekt, zgłoszony na osiedlu, na terenie którego jest się zameldowanym na stałe. Głosowanie będzie odbywało się za pomocą systemu elektronicznego na stronie www.obywatelski.jarocin.pl. Aby było to możliwe, trzeba podać swój nr PESEL oraz zaakceptować regulamin.

Osoby nieposiadające dostępu do internetu będą mogły głosować w czterech filiach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin: Filia nr 1 „Pod Ratuszem”, Filia nr 2 w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie, Filia nr 3 w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie oraz w Bibliotece Głównej w pałacu Radolińskich w godzinach ich pracy.

Podczas jednej z sesji wiceburmistrz Robert Kaźmierczak apelował do radnych, by mieszkańcom udostępniali do głosowania swoje tablety.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE