Reklama

Ruszył pierwszy w Polsce samochodowy punkt poboru próbek COVID-19. Zlokalizowano go w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor:

Ruszył pierwszy w Polsce samochodowy punkt poboru próbek COVID-19. Zlokalizowano go w Krotoszynie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ruszył pierwszy w Polsce samochodowy punkt poboru próbek COVID-19 DRIVE-THRU.

 

Jak informuje portal krotoszynska.pl punkt będzie działał do 6 maja do godziny 18.00. W tym czasie mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, którzy zarejestrowali się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej, będą mieć pobrane wymazy i wykonane badania na obecność koronawirusa WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ. 

Zgodnie z decyzją wojewody - punkt zlokalizowany jest w Krotoszynie. 

 

 

Samochodowy punkt poboru pobrań obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest pierwszym tego typu w Polsce

 

Decyzję o uruchomieniu mobilnego punktu wymazowego w Krotoszynie podjął wojewoda wielkopolski.

 

Krotoszyn ma największą liczbę zarażeń w kontekście ilości mieszkańców danego powiatu. Od razu jak spotkaliśmy się w sztabie wojewódzkim rozmawialiśmy o tym, gdzie taki punkt ma powstać. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że rozpoczniemy i zainaugurujemy to właśnie tutaj, w Krotoszynie – podkreśla Łukasz Mikołajczyk, wojewoda Wielkopolski.

 

Po Krotoszynie kolejny punkt DRIVE-THRU rozstawiony zostanie w Kaliszu.

 

Punkt, w którym dzisiaj się znajdujemy należy do takich punktów typu ciężkiego, czyli dość znaczne siły są zaangażowane w rozbudowę tej infrastruktury oraz jej obsługę. Punkt taki jest dedykowany do miejsc, gdzie jest duże zapotrzebowanie na wykonywanie tego typu badań. Jest przygotowany do tego, żeby przez dłuższy czasu pełnić taką funkcję i rolę. Rozpoczęliśmy od Krotoszyna, przez najbliższe trzy dni będziemy tutaj prowadzić badania wymazowe. Kolejnym punktem będzie Kalisz. To większe wyzwanie co do demografii, dlatego też planujemy, że będziemy tam – zgodnie z wnioskiem pana wojewody – około tygodnia – zapowiada dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE