Reklama

Rozpoczął się remont, ruch wahadłowy na drodze krajowej

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczął się remont, ruch wahadłowy na drodze krajowej    - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jaraczewo. Wreszcie rozpoczął się zapowiadany remont mostu w Jaraczewie.

 

Ruszył demontaż barier. Kierowców co najmniej do końca roku czekają utrudnienia w ruchu.2.274.522,57 zł brutto ma kosztować przebudowa mostu w Jaraczewie na drodze krajowej nr 12. Jeszcze przed ubiegłorocznymi wakacjami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu wybrała wykonawcę inwestycji i podpisała z nim umowę na realizację inwestycji. Wczoraj drogowcy pojawili się na obiekcie. Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu, kierowcy pojadą naprzemiennie.

 

 

W tym czasie wykonawca będzie prowadził prace na dostępnej części moście. Aby uniknąć wjazdu pojazdów ciężarowych w ulice Gostyńską i Kaliską samorząd wprowadził ograniczenia polegające na zwężeniu wlotów z drogi krajowej we wspomniane ulice do szerokości 2,5 metra. Pozwoli to na swobodny przejazd tylko samochodów osobowych i busów. Władze gminy tłumaczą, że obostrzenia są podyktowane troską o bezpieczeństwo i stan techniczny ulic, które przy korzystaniu z nich przez samochody ciężarowe narażone byłyby na dewastację.

Zgodnie z przewidywaniami remont powinien zakończyć się do końca roku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE