Reklama

Reklama

Rozpatrzą skargę na dyrektora i uchwalą dotację do ścieków

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 12:27
Autor:

Rozpatrzą skargę na dyrektora i uchwalą dotację do ścieków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

17 punktów liczy porządek obrad dzisiejszej (30 listopada) sesji Rady Miasta i Gminy Jaraczewo.

 

 

Radni wprowadzą zmiany w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jaraczewo na lata 2020-2036. Podejmą także uchwałę w sprawie ustalenia dla Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie stawek dotacji przedmiotowej do 1m sześciennego ścieków. Radni rozpatrzą też skargę na skargę na dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie. O co chodzi?

Dwoje niepełnosprawnych uczniów z nie było zabieranych do szkoły w Jarocinie przez kierowcę busa z gminy Jaraczewo. Urzędnicy twierdzili, że powinni nosić maseczki. Rodzice z kolei upierali się, że ich dzieci ze względu na schorzenia nie muszą zasłaniać nosa i ust, bo to zagraża ich zdrowiu i życiu. Jacek Zaradniak, ojciec 10-letniej dziewczynki, utrzymywał, że dziecko ma zaświadczenie lekarskie, ale nie chciał go przedstawić, bo nie miał takiego obowiązku. Z kolei Jerzy Jakubowski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie uważał, że dzieci nie mogą jeździć szkolnym busem, ponieważ nie zastosowały się do regulaminu dowozów obowiązującego na terenie gminy Jaraczewo.

 

- Moim zadaniem jest troska o zdrowie wszystkich dzieci dowożonych, dlatego też w taki sposób został opracowany regulamin dowozów - mówił szef jaraczewskiej oświaty na początku roku szkolnego.

 

 

Ostatecznie ojciec dziewczynki przedstawił zaświadczenie lekarskie, że ta ze względu na stan zdrowia jest zwolniona z obowiązku zasłaniana nosa i ust. Jeszcze jak dzieci dojeżdżały do szkoły 8-letni chłopiec podróżował w przyłbicy, a jego o dwa lata starsza siostra była zwolniona z obowiązku zasłaniania nosa i ust.

 

- Przepisy są niejasne. Uważam, że byłem w porządku wobec pozostałych rodziców dzieci niepełnosprawnych, które jeżdżą busem, domagając się aby wszyscy zasłaniali nos i usta. Podkreślę jeszcze raz mnie zależało na bezpieczeństwie wszystkich uczniów, których dowozimy do szkół w Jarocinie - tłumaczy Jerzy Jakubowski.

 

Zaznacza, że ojciec dziecka zaświadczenie lekarskie odnośnie przeciwskazań do noszenia maseczki przedstawił dopiero po trzech tygodniach.

 

- Z tego powodu ustąpiłem i zgodziłem się na dowóz dziewczynki bez maseczki. Nadal uważam, że gdyby dziecko miało przyłbicę, to nic by się nie stało. Nie zamierzam podważać zaświadczenia lekarskiego, którego na początku roku szkolnego nie było obowiązku przedłożenia jednostce organizującej dowozy. Teraz ustawodawca wprowadził taką powinność. Nie mam podstaw, żeby nie wierzyć rodzicowi, że dziecko ma opinię lekarza i nie musi zasłaniać nosa i ust, ale co byłoby gdyby tak twierdziło 40 opiekunów - mówi szef jaraczewskiej oświaty.

 

 

- Brak precyzyjnego przepisu doprowadził do paradoksów. Z jednej strony bezpieczeństwo dziecka najważniejsze, a z drugiej niedopracowane prawo sprawiło, że rodzice mają furtki, z których korzystają - dodaje dyrektor Jakubowski.

 

 

Ojciec niepełnosprawnych dzieci Jacek Zaradniak złożył do Rady Miasta i Gminy w Jaraczewie skargę na szefa jaraczewskiej oświaty w związku z tym, że przez kilka dni gminny bus nie zabierał jego dzieci.

 

Zażalenie będzie rozpatrzone na dzisiejszej sesji, która rozpocznie się o godzinie 13.001. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie protokołu z obrad XXI Sesji Rady Miasta i Gminy.

3. Sprawozdanie z realizacji uchwał podjętych na XXI Sesji Rady Miasta i Gminy.

4. Sprawozdanie z pracy Burmistrza w okresie międzysesyjnym.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej na 2020 r.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jaraczewo na lata 2020 – 2036. 8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skarg na Dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie

9. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej związanych z dofinansowaniem pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników oraz wydawania decyzji administracyjnych w wyżej wymienionych sprawach

10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia dla Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie stawek dotacji przedmiotowej do 1m3 ścieków.

11. Podjęcie uchwały w sprawie programu współpracy Gminy Jaraczewo z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia międzygminnego z Gminą Jarocin 13. Informacja dotycząca analizy oświadczeń majątkowych. 14. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 15. Wolne głosy. 16. Wnioski.

17. Zakończenie sesji.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +7 / -1

  Anna

  Panie Jakubowski regulamin dowozu obowiązujący na terenie gminy Jaraczewo nie stoi ponad prawem. Jest coś więcej jak regulamin, jest Konstytucja, Kodeksy, Ustawy.

 • rok temu | ocena +6 / -1

  Zen

  Pan jakuboski ?

 • rok temu | ocena +8 / -2

  XD

  Jego to już dawno powinni **********

 • rok temu | ocena +8 / -3

  Jan

  Jeśli rodzic nie był zobowiązany uprzednio do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego,to regulamin dowozów opracowany przez???? miał istotną wadę prawną ,którą powielał p.Jakubowski.Chyba że regulamin opracował on sam to wtedy jest odpowiedzialny za dyskryminację dzieci z uwagi na /stan zdrowia,schorzenia/ i rodzicom należy się zadośuczynienie oraz ew.odszkodowanie.