Reklama

Rozlicz PIT w bibliotece i swoim urzędzie gminy

Opublikowano:
Autor:

Rozlicz PIT w bibliotece i swoim urzędzie gminy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin „Pod Ratuszem” będzie można wypełnić swoje rozliczenie roczne oraz wysłać PIT przez internet.

Stanowisko komputerowe zostanie udostępnione przez dwa dni - w piątek 13 marca w godz. 16.00 - 18.00 oraz w sobotę 14 marca w godz. 10.00 - 12.00. Chcąc skorzystać z tej możliwości należy zabrać ze sobą: informacje o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach otrzymane od płatników za rok 2014 (PIT-11, PIT-8C, PIT-11A, PIT-40A) oraz dowód osobisty. Jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z ulg podatkowych, to przed przyjściem do biblioteki powinien ustalić kwoty przysługujących odliczeń oraz posiadać niezbędne dane dotyczące ich zastosowania.

Podatnik, który zamierza przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, powinien znać numer KRS-u tej organizacji. Można również wybrać taką organizację z wykazu opublikowanego przez ministra pracy i polityki społecznej, który zostanie udostępniony w bibliotece.

Do podpisania zeznania składanego przez internet niezbędne będą „dane autoryzujące” to znaczy kwota przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2013. Gdy za rok 2013 nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku, należy wpisać wartość „zero”.

Pracownicy jarocińskiej skarbówki będą też przyjmować zeznania podatkowe za 2014 rok oraz wydawać druki podatkowe w urzędach gmin - Jaraczewo, Kotli i Żerków. Dyżury będą pełnione w godz. od 9.00 do 13.00 w dniach 16 marca (poniedziałek) i 30 kwietnia (czwartek).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE