Reklama

Rolnicy zebrali się na DK 11 w Nowym Mieście. Lider AgroUnii: Politycy PiS zaorali polską wieś

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały AgroUnii

 Rolnicy zebrali się na DK 11 w Nowym Mieście. Lider AgroUnii: Politycy PiS zaorali polską wieś   - Zdjęcie główne

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak przybył do Nowego Miasta | foto Materiały AgroUnii

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Nowym Mieście zebrali się rolnicy. Przybył lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Reklama

W całym kraju rozpoczęły się protesty rolników. Za chwilę będzie zablokowana droga krajowa nr 11 w Nowym Mieście. Do Nowego Miasta przybył lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Właśnie odbywa się konferencja prasowa lidera AgroUnii.

- Dzisiaj AgroUnia strajkuje w Polsce w kilkunastu miejscach. Proszę państwa jest źle. Jest dramat. Polskie rolnictwo zostało zaorane. To rolnik orał do tej pory. A teraz politycy Prawa i Sprawiedliwości zaorali całą wieś łącznie z gospodarstwami, rolnikami i marzeniami  i z wszystkim co mieliśmy  - grzmiał na konferencji prasowej lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.                       

Rolnicy  domagają się od rządu zdecydowanej reakcji na ciężką sytuację hodowców trzody chlewnej, którzy muszą się zmagać z ASF. Dodatkowo chcą chronić polską żywność oraz polepszyć warunki polskich gospodarzy.

 - Protest w Nowym Mieście mamy zgłoszony na 48 godzin – poinformował Filip Pawlik, koordynator protestu w powiecie średzkim. 

   
Planowany jest kilkukrotny przejazd kolumny traktorów z Nowego Miasta w stronę Miąskowa.

Podobne protesty na tej trasie odbyły się w ubiegłym roku. Interweniowała nawet policja.  
W Środzie jeden z gospodarzy wysypał na jezdnię obornik. W Koszutach na drodze podpalono opony. Przejazd blokowały też baloty słomy i brony. Policja średzka przygotowała objazdy na czas trwa protestów


1. Od strony Poznania zjazd z drogi K 11 na wysokości miejscowości Kórnik ( zjazd Kórnik Północ) w drogę W 434 w kierunku Śremu.
2. Na drodze K 11 na wysokości Środy Wielkopolskiej objazd będzie prowadzony w kierunku miejscowości Śrem w drogę W 432
3. Na drodze K 11 w miejscowości Miąskowo z drogi K 11 w drogę K 15 w kierunku miejscowości Miłosław.

4. Od strony miejscowości Jarocin objazd z drogi K 11 będzie prowadzony w miejscowości Klęka w drogę W 436 w kierunku miejscowości Śrem.


Początkowo planowano, że od jutra do 27 sierpnia br. w Chociczy (gmina Nowe Miasto) nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku z remontem przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu z DW 436. Przejazd zostanie zamknięty od 25.08.2021 r. od godz. 12.00 do 27.08.2021 r. do godz. 20.00.


Oficer dyżurny KPP w Środzie Wielkopolskiej poinformował, że remont przejazdu został przełożony na przyszły tydzień.        

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy