Reklama

Rolnicy z gminy Kotlin zapłacą wyższy podatek rolny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Rolnicy z gminy Kotlin zapłacą wyższy podatek rolny  - Zdjęcie główne

Radna Dominika Kwiecińska była przeciwna podwyżce podatku rolnego | foto Elżbieta Rzepczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 137,50 zł z hektara przeliczeniowego podatku rolnego zapłacą rolnicy z gminy Kotlin. To oznacza podwyżkę w porównaniu ze stawką z tego roku.

Reklama

61,48 zł - tyle wynosi stawka ogłoszona przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego będąca podstawą do obliczenia podatku rolnego. Wójt Kotlina  zaproponował, aby ją obniżyć do 55 złotych. W tym roku i poprzednim wynosiła 52 zł. Stawkę przyszłorocznego podatku rolnego uchwalono w Kotlinie większością głosów. Za opowiedziało się 12 radnych. Radna Dominika Kwiecińska była przeciwna, a dwóch radnych było nieobecnych na sesji.

Rolnicy z gminy Kotlin zapłacą wyższy podatek rolny

Dlaczego radna z Twardowa głosowała przeciw?

- Nie było żadnej dyskusji. Nikt  nie zabrał głosu. Zawsze co roku podejmowaniu tej uchwały towarzyszyła dyskusja. Osobiście nie zgadzam się z tą podwyżką w związku z aktualną sytuacją w rolnictwie - mówiła Dominika Kwiecińska w wypowiedzi dla „Gazety”.

-  Rolników dotykają bardzo mocno podwyżki cen oleju napędowego, nawozów i wydaje mi się, że ta podwyżka podatku rolnego to jest takim naszym małym gwoździem do trumny. Za chwilę będzie podwyżka energii elektrycznej, niedawno wzrosły ceny wody, to wszystko jest potrzebne do produkcji rolniczej. Moim zdaniem podwyżka byłaby zasadna, gdyby stawka wzrosła o 1 zł.  Co roku podwyższaliśmy o taką kwotę i myślę, że to byłoby racjonalne, a nie o 3 zł. Pomimo że my obniżamy stawkę GUS-u, to i tak podwyższamy - oceniła radna.

   
Gmina Kotlin w poprzednim roku była jedynym samorządem w powiecie, która obniżyła stawkę ogłoszoną przez szefa GUS. Czy tak będzie również i w tym roku? Dopiero się okaże. Samorządy na uchwalenie podatków mają czas do końca listopada.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy