Reklama

Rok Romantyzmu Polskiego w Śmiełowie - program na kwiecień

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas Roku Romantyzmu Polskiego Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie organizuje liczne wydarzenia i atrakcje. Poznaj plan na kwiecień.

Reklama

Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum może zorganizować różnorodne wydarzenia. Zaplanowano: wystawę polskich artystów będącą dialogiem romantycznej ekspozycji ze współczesnym jej odczytywaniem, wykłady wybitnych znawców tej epoki, debata romantyczna, koncerty (począwszy od kameralnych, po pieśni filomackie, interpretacje operowe, mistrzowską na skalę światową grę na cymbałach, a skończywszy na spektakularnych występach m.in. Orkiestry Polskiego Radia Amadeus aż po ethno-rockową ukraińską formację Haydamaky z pisarzem Andrzejem Stasiukiem). Będą również spotkania z wybitnymi aktorami, nastrojowe spektakle opowiadaczy, występy szczudlarzy Krakowskiego Teatru Ulicznego oraz pokazy mody XIX. wieku w teatralnej oprawie.

- O wszystkich wydarzeniach będziemy informować państwa na bieżąco. Prosimy śledzić nas również na FB oraz na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu (zakładka Rok Romantyzmu oraz bezpośrednio Muzeum w Śmiełowie). Tak jak dotąd, wszystkie wydarzenia są darmowe - dodaje Ewa Kostołowska.

 

Muzeum Śmiełów – wydarzenia w kwietniu

3 kwietnia (niedziela) godz. 17:00/ WYKŁAD

Manifesty ekologiczne romantyków (A. Mickiewicz, M. Mochnacki)

prof. dr hab. Elżbieta Dąbrowicz - kierownik Zakładu Literatury Oświecenia i Romantyzmu na Uniwersytecie w Białymstoku.

24 kwietnia (niedziela) godz. 17:00/ WYKŁAD Z PREZENTACJĄ

Salony romantyczne - Warszawa - Moskwa - Drezno - Rzym - Paryż - Londyn

Piotr Prasuła - kustosz Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, kurator i autor scenariusza ekspozycji stałej w Muzeum Adama Mickiewicza w Stambule w Turcji oraz współtwórca ekspozycji stałej m.in. w Muzeum Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu na Ukrainie.

godz. 18:30/ KONCERT

Pejzaż Polski

Wokalny zespół muzyki klasycznej LES FEMMES

Wokalistki: Emilia Osowska (mezzosopran), Natalia Krajewska-Kitowska (sopran) i Joanna Sobowiec-Jamioł (sopran) przy akompaniamencie fortepianu (Sebastian Grodziński) zaprezentują koncert zbudowany z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki romantycznej, które połączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny.

Wstęp bezpłatny.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy