Reklama

Robili remont domu. Pod podłogą czekała na nich niespodzianka, którą musiała zająć się policja

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 12:39
Autor:

Robili remont domu. Pod podłogą czekała na nich niespodzianka, którą musiała zająć się policja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pod podłogą jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie znaleziono trzy kartony z amunicją. Skąd tam się wzięły?

 

 

Ustala jarocińska policja. Wczoraj około 18.00 policjanci zostali wezwani na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie.

 

 

- Podczas remontu poddasza piętrowego budynku pod drewnianą podłogą właściciele domu znaleźli ukryte 3 kartony z amunicją. Policyjny pirotechnik, po obejrzeniu znaleziska ustalił, że amunicja wyprodukowana została w 1943 roku, czyli w czasie II wojny światowej. Jest to amunicja ostra kalibru 5,6 mm - mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Amunicja została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce przekazana będzie patrolowi saperskiemu. Policjanci będą wyjaśniać, kto ukrył amunicję w tym miejscu.

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku wykopania lub znalezienia elementów uzbrojenia, amunicji czy broni. Materiał wybuchowy wykorzystywany w produkcji amunicji jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, przez wiele lat zachowuje swoje właściwości wybuchowe. Znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę policji.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE