Reklama

Rondo przy Spichlerzu zostanie otwarte na Wszystkich Świętych, ale potem...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rewitalizacja Jarocina Rondo przy Spichlerzu w Jarocinie będzie przejezdne przez najbliższych kilka dni. We Wszystkich Świętych pojadą już tam samochody. Drogowcy później zamkną jeszcze na chwile rondo, by przeprowadzić tam prace wykończeniowe.

Reklama

Mieszkańcy Jarocina odetchną z pewnością z ulgą. Od dawna dopytywali, czy we Wszystkich Świętych będzie można przejechać nowym rondem przy Spichlerzu. Drogowcy otworzą rondo, ale tylko na chwilę. Potem będą zmuszeni je zamknąć, by dokończyć prace. Nie bedzie to jednak trwało długo. 

Rondo przy Spichlerzu jest jednym z trzech

Rondo przy Spichlerzu jest ostatnim z trzech, które wybudowano w ciągu kilkunastu miesięcy. To jeden z elementów wielkiego projektu drogowego, który realizuje Gmina Jarocin. W ramach inwestycji w Jarocinie przebudowanych zostało już 3400 metrów dróg. Właśnie dobiega końca remont ul. Kasztanowej, Do Zdroju, Wrzosowej, Maratońskiej, św. Ducha oraz Poznańskiej i Wojska Polskiego. Powstają nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Zaplanowano także wymianę oświetlenia ulicznego.

W ramach inwestycji posadzonych zostanie również 200 okazałych drzew. Pierwsze drzewa pojawią się przy ulicy Wrzosowej - okazałe klony polne o wysokości ok 4m., obwodzie pnia mierzonym na wysokości 100 cm, 18-20 cm.

Gmina Jarocin pozyskała na tak ogromną inwestycję drogową środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70% wartości inwestycji. Jej orientacyjny koszt to blisko 25 mln złotych. Inwestycję realizuje konsorcjum: Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kiedy pojedziemy rondem przy Spichlerzu w Jarocinie

Jak poinformował nas kierownik budowy, otwarcie ronda przy Spichlerzu Polskiego Rocka  nastąpi w sobotę (30 października), w godzinach popołudniowych. Będzie ono przejezdne we wszystkich kierunkach.

[AKTUALIZACJA, piątek, godz. 18.50] Rondem można już jeździć. Drogowcy udostępnili newralgiczny odcinek drogi do użytko wcześniej, niż zapowiadali.

Z pewnością ułatwi to poruszanie się po Jarocinie w tym trudnym dla kierowców okresie. Rondo jednak będzie otwarte tylko do najbliższego wtorku, bowiem w nocy z 2 na 3 listopada zostanie ponownie wyłączone z użytku. 

- Rondo będzie ponownie zamknięte na okres około 2 tygodni ze względu na roboty wykończeniowe, warstwy ścieralne oraz prace związane z oznakowaniem poziomym - mówi Piotr Pacyński, kierownik budowy. 

Trzy ronda powstały w przeciągu kilkunastu miesięcy. Ta inwestycja znacząco porawi nie tylko system komunikacyjny w naszym miescie, ale również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Właśnie trwają prace wykończeniowe na ul. Kasztanowej, Do Zdroju, Wrzosowej i  Maratońskiej. Mają zakończyć się do końca listopada.  Trzecim rondem będziemy mogli jeździć już na stałe za około 3 tygodnie. 

ZOBACZ TEŻ - Zmiana organizacji ruchu przy jarocińskich cmentarzach [TUTAJ] 

Materiał informacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin

W piątek wieczorem przetestowaliśmy nowe rondo. Efekt powyżej. 

Materiał info rmacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE