Reklama

Park na Szubiankach w Jarocinie będzie rewitalizowany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rewitalizacja Jarocina Już wkrótce park na ul. Szubianki w Jarocinie będzie zachwycał podobnie jak  dwa pozostałe miejskie parki.

Reklama

    Niedawno ogłoszono przetarg na odnowienie parku przy ul. Szubianki. Nie wyłoniono jeszcze wykonawcy, ale wiadomo już, jakie prace zaplanowano do przeprowadzenia na tym terenie. Zmieni się bardzo dużo.

Szubianki. Więcej drzew, łąki kwietne i rekreacyjne przestrzenie

Park ma być bardziej przyjazny mieszkańcom i stać się jeszcze lepszą przestrzenią do rekreacji. - Pamiętamy jednak też o zwierzętach, które zamieszkują ten teren, dlatego część parku pozostanie nienaruszona, to tzw. ostoje dla ptaków i drobnej zwierzyny - mówi Marzena Jeleniewska-Jankowska - Kierownik Referatu Zieleni Miejskiej, Ogrodnik Miejski Urzędu Miejskiego w Jarocinie i dodaje - Tak zwane “dzikie sektory” będą okalać uporządkowane wnętrze parku, dzięki temu część środkowa terenu ma być bardziej przyjazna dla mieszkańców.


    W parku posadzonych zostanie ponad 50 tys. roślin, w tym: 27 drzew (klonów polnych i lip holenderskich), prawie 20 tys. krzewów i ponad 35 tys. bylin. Część terenu stanie się trawnikami parkowymi i łąkami kwietnymi, co pozwoli wyeliminować odrastający samosiew. Przewidziano również wprowadzenie nasadzeń z maty wegetacyjnej składającej się z bylin, która ma na celu częściową renaturalizację zbiornika wodnego, znajdującego się na terenie parku.

Park na Szubiankach. Nowe ścieżki, ławki i domki dla owadów

Odnowiona zostanie również infrastruktura. Powstaną nowe ścieżki, a na dotychczasowych będzie położona nowa nawierzchnia. Projekt przewiduje także modernizację kładek na nowe, ustawienie 26 nowych ławek, a także wielu koszy na śmieci i stojaków na rowery. Przewidziano również montaż 3 tablic botanicznych opisujących roślinność oraz 5 hoteli dla owadów.
    Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rewitalizacja terenu rekreacyjnego przy ul. Szubianki zakończy się w lipcu. Wszystko zależy od trwającej procedury przetargowej i możliwości podpisania umowy.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Odmienimy park na Szubiankach podobnie jak Park Radolińskich, który jest teraz wizytówką Jarocina. Mieszkańcy będa mogli odpoczywać w kolejnym pieknym miejscu. Można powiedzieć, że Jarocin będzie miastem wspaniałych parków i zieleni przyulicznej. Chyba trudno w okolicy znaleźć drugie takie miasto.

Materiał info rmacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy