Reklama

Kończą remontować deptak na Wrocławskiej w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rewitalizacja Jarocina Deptak na ulicy Wrocławskiej w Jarocinie powinien być skończony jeszcze w tym roku. Właśnie kładziona jest nawierzchnia z kamiennych płyt granitowych. Będą tam też ławki i dużo zielni.

Reklama

Ul. Wrocławska w Jarocinie od rynku do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i Wąską ma nie tylko niecodzienny układ (delikatny łuk), ale też zabudowana jest pięknymi kamienicami. Teraz będzie okazja do kontemplacji tej wyjątkowej miejskiej przestrzeni. 

Deptak na ul. Wrocławskiej w Jarocinie będzie zielony

Właśnie na odcinku od Rynku do ul. Wąskiej powstaje deptak o długości 84 metrów. Podobnie jak to ma już miejsce na ul. św. Ducha, chodnik będzie wykonany z kamiennych płyt granitowych. Wcześniej w tej ulicy wymieniono między innymi sieć wodociągową i kanalizacyjną i gazową. 

 • 4 nowoczesne ławki

 • 5 klonów polnych

 • 748 krzewów irgi błyszczącej

 • 6 stojaków rowerowych

 • Kiedy będzie można się przejść deptakiem na ul. Wrocławskiej?

  W tym tygodniu rozpoczęły się intensywne prace wykończeniowe. Właśnie kładziona jest nawierzchnia z kamiennych płyt granitowych (zobacz galerię zdjęć). .

  Deptak, który powstanie na ul. Wrocławskiej będzie idealnym miejscem do prowadzenia działalności handlowej i usługowej. Widać, że witryny sklepów są coraz ciekawsze. Co więcej, znany zakład fotograficzny z ogromnymi tradycjami FOTO-SIP przeniósł swoją siedzibę z piętra na parter.

  Projektanci starówki liczyli właśnie na takie zmiany. Dobra wiadomość jest taka, że w przyszłym roku właściciele sklepów i punktów usługowych będą mogli otrzymać dotację na uatrakcyjnienie witryn.

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem po deptaku na ul. Wrocławskiej będziemy mogli się przejść już w grudniu.

  Materiał informacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin 

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE