Reklama

Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? Jest harmonogram

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rewitalizacja Jarocina Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców. Według harmonogramu prace remontowe powinny zakończyć się na kilku ulicach w centrum miasta.

Reklama

Pod koniec roku prace przy rewitalizacji Jarocina zdecydowanie przyspieszą. Wszystko wskazuje na to, że 1 listopada będziemy mogli przejechać nowym rondem przy Spichlerzu Polskiego Rocka.

Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? - ulice Kościelna i św. Ducha

Przebudowa ul. Kościelnej zakończyła się w sierpniu. Ulica zmieniła całkowicie wygląd. Jest klimatyczna, zielona, a jej wykończenie nawiązuje do barokowego kościoła św. Marcina. Teraz tworzą idealną całość.  Nowo wybudowane schody oraz zjazd dla wózków, naturalnie łączą jarocińską starówkę z parkiem. Całą skarpę obsadzono zielenią, postawiono ławki. W sumie posadzono 19 nowych drzew: klonów polnych i ambrowców balsamicznych, 700 krzewów (m.in róż, hortensji), 4 tys. kwitnących bylin.

Miasto zyskało nowy skwer, który może stać się wspaniałym miejscem spotkań, szczególnie dla starszych osób. To wizytówka rewitalizacji. Wiem, że jest nam teraz wszystkim ciężko, gdy prace się przedłużają, ale popatrzcie na to miejsce. Tak będzie wyglądało całe śródmieście. Chyba warto jeszcze trochę się przemęczyć i poczekać. Za chwilę wszyscy będą nam zazdrościć tak pięknego miasta

- mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. 

Już wkrótce zakończy się również najważniejsza część remontu ul. św. Ducha. Według harmonogramu przebudowa nawierzchni zostanie wykonana jeszcze w październiku.Tu również posadzone zostaną drzewa. W ich cieniu staną ławeczki. Będzie też dużo innych nasadzeń.

Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? Ulice Mała, Wąska, Łąkowa, Wrocławska

Na czterech ulicach: Małej, Wąskiej, Łąkowej i Wrocławskiej zakończyły się instalacje sieci wodno-kanalizacyjnych. Szczególnie trudne było podłączenie kanalizacji na ulicy Łąkowej. Udało się jednak wszystko wykonać i teraz trwają prace przy kładzeniu nawierzchni. Łąkowa i Mała zostaną oddane do użytku jeszcze w październiku, pozostałe dwie ulice do końca roku, choć podbudowa nawierzchni również zostanie położona do końca października.  Pierwsza warstwa asfaltu została też położona na ulicy Barwickiego. Również ul. Wolności będzie przejezdna już od listopada. 

Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? Ulice Kasztanowa i Poznańska

Zakończyły się już prace na placu targowym i ulicy do niego dochodzącej. Wszystko wskazuje na to, że do końca listopada zostaną oddane do użytku ulice: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska. t1 listopada powinniśmy też już przejechać nowym rondem przy Spichlerzu Polskiego Rocka. 

Kiedy skończą się remonty w Jarocinie? Harmonogram prac

Na wielu ulicach położona zostanie pierwsza warstwa asfaltu, tak by mogły się poruszać po nich samochody. To powinno zmniejszyć utrudnienia w ruchu. 

Niestety, nie wszyscy wykonawcy zakończyli prace zgodnie z ustalonym harmonogramem. Szczególnie duży problem mamy z Polską Spółką Gazownictwa, która co chwile zmienia zdanie. Raz obiecuje, że będzie prowadzić wymianę instalacji, potem się wycofuje, a gdy okazuje się, że rury są tak zniszczone, że nie da się ich naprawić, znów chce prowadzić prace. My nie możemy położyć teraz całej nawierzchni, by za chwile znowu ją zrywać, bo będa kładzione nowe rury. Byłoby to marnotrawieniem pieniędzy mieszkańców. Dlatego musimy wstrzymawać prace wykończeniowe. Nasze instalacje są kładzione zgodnie z planem

- mówi Elżbieta Kostka - dyrektor d/s projektu.

Większość prac remontowych powinna zostać wykonana do końca roku 2022. W przyszłym roku jarocińska starówka będzie wyglądać już tak, jak widzieliśmy to w projektach.

Szczegóły znajdziecie w harmonogramie poniżej 

 

Materiał informacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE