Reklama

Ratuje zwierzęta. W piątek powalczy w programie telewizyjnym o pieniądze dla nich

Opublikowano:
Autor:

Ratuje zwierzęta. W piątek powalczy w programie telewizyjnym o pieniądze dla nich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Michał Bednarek pochodzi z Jarocina. Od prawie dziewięciu lat jest prezesem Stowarzyszenia na rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych "Benek", które w podpoznańskich Szewcach prowadzi ośrodek nie tylko dla czworonogów. W piątek wystąpi w programie telewizyjnym, w którym powalczy o pieniądze dla stowarzyszeniowego stadka. 

 

 

 

Michał, który już od wielu lat zainteresował się losem niechcianych, porzuconych zwierząt, w 2010 roku stworzył miejsce, w którym dostają one szansę na zdrowie i lepsze życie. Jakiś czas temu zaczął mu pomagać jego kuzyn Andrzej. W tej chwili mają pod swoją opieką ok. 200 zwierząt: konie, szopy, lisy, krowy, kozy, lamy, a nawet kangury. Michał Bednarek już w czasach jarocińskich angażował się w wiele inicjatyw na rzecz zwierząt. Był również wolontariuszem na prezentacjach osób niepełnosprawnych. Obecnie prowadzi też zajęcia dla szkół, przedszkoli, ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych.

 

W piątek w TVP1 zostanie wyemitowany program "The Wall. Wygraj marzenia", w którym będzie walczył o pieniądze dla Benkowych podopiecznych. Początek o godz. 20.35. 

 

Potrzeb jest naprawdę dużo. Bieżące utrzymanie całego zwierzyńca jest kosztowne. Stowarzyszenie "Benek" prowadzi obecnie zbiórkę funduszy na przeprowadzenie koniecznych zmian i inwestycji.

 

"Jak wiecie, naszą działalność prowadzimy na dwóch dzierżawionych gospodarstwach, które leżą obok siebie. Właścicielka jednego z nich postanowiła je sprzedać. Obecnie mieszka na nim 11 krów, 2 byki, 5 świń, 4 konie, 10 psów wraz z kurami i gołębiami. Łącznie 40 zwierząt.(...) Niestety, nie ma możliwości porozumienia się z obecnymi właścicielami gospodarstwa. Wiąże się  to z tym, że musimy przenieś naszych seniorów ze spokojnych warunków, które znają od lat , do dużo bardziej ruchliwej i głośnej części naszego azylu. Zrobimy wszystko, aby było to dla nich jak najłatwiejsze, ale bez Was niestety nie damy rady. Wszystko, co będzie możliwe, zrobimy własnymi rękami, ale niektórzy z naszych mieszkańców, jak np. kury czy nasze stado świń, muszą dostać nowe domki. Seniorki krowy muszą mieszkać w bezpiecznej oborze. A pozostałe zwierzaki, konie, owce i kozy konieczne muszą mieć wybudowane stajnie angielskie."

 

Do 8 grudnia muszą zebrać kwotę 210 tys.zł. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem portalu: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratunek-dla-benkowa

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE