Reklama

Ratownicy podjęli akcję na basenie w Żerkowie [WIDEO, GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Ratownicy podjęli akcję na basenie w Żerkowie [WIDEO, GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Żerków. Ratownicy zauważyli tonącą osobę. Od razu pośpieszyli na ratunek mężczyźnie. 

 

Na brzeg wezwano do wsparcia strażaków. Potrzebna będzie reanimacja poszkodowanego. 

Tak wyglądają ćwiczenia na obiektach Mieckiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie, gdzie trwa pokaz udzielania pierwszej pomocy. 

 

Więcej wkrótce. 

 

 

[AKTUALIZACJA]

 

Choć nie dopisała pogoda, a na basenie w Żerkowie było niewielu amatorów wodnych kąpieli, to odbył się tam, zaplanowany wczesniej niecodzienny pokaz. Otóż dla wszystkich zaineresowanych oraz dla dzieci kolonijnych i pracowników ZAZ-u „Promyk” przygotowano prezentację udzielania pierwszej pomocy osobom topiącym się i z uszkodzonym kręgosłupem. Inicjatorem akcji była Państwowa Straż Pożarna z Jarocina wspólnie Komendą Powiatowej Policji oraz ratownikami pracującymi na basenie.

 

 

NOWY NR GAZETY JAROCINSKIEJ A W NIM:

 

 

- Chcemy uświadomić dzieciom, młodzieży i osobom korzystającym z kąpieli, jak należy się prawidłowo zachowywać w czasie wypoczynku nad wodą - poinformował Tomasz Krawczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. - Prowadzimy pogadanki na różnego rodzaju pokazach, ale w takim wykonaniu robimy to pierwszy raz – dodaje.

 

 

Pokaz rozpoczął od pogadanki na temat zasad prawidłowego zachowania sie nad wodą, którą poprowadziła mł. asp. Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie Karina Mizgalska - Cepa. Następnie strażacy wspólnie z ratownikami żerkowskiego basenu zaprezentowali dwie scenki. Pierwsza z nich demonstrowała udzielanie pomocy osobie topiacej się i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a druga  pomoc przy urazie kęgosłupa doznanego po skoku do wody. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE