Reklama

Ranking Perspektyw 2021. Zobacz, jak wypadły nasze placówki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Ranking Perspektyw 2021. Zobacz, jak wypadły nasze placówki - Zdjęcie główne

Ranking Perspektyw 2021. Zobacz, jak wypadły nasze placówki | foto A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ranking Perspektyw 2021, a w nim nasze szkoły średnie. Wyróżnienia w Rankingu Liceów i Techników 2021 przyznała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Wśród laureatów znalazły się dwie nasze szkoły ponadpodstawowe.

Reklama

Ranking został przygotowany po raz 23. Znalazły się w nim szkoły - z podziałem na licea i technika - z całej Polski. Oceniona została ich praca w ubiegłym roku.

 

 

Ze względu na stan epidemii placówki pracowały w wyjątkowo trudnych warunkach. Zmuszone do nauki zdalnej siłą rzeczy musiały rezygnować z wielu form sprawdzenia efektów swojej pracy takich, jak chociażby konkursy czy olimpiady. Tym bardziej uzyskane miejsca mogą sprawiać satysfakcję uczniom, nauczycielom i dyrekcji.

 Dwie jarocińskie szkoły wyróżnione w rankingu Perspektyw
Taką satysfakcję na pewno mogą odczuwać dwie jarocińskie szkoły Liceum Ogólnokształcące nr 1 im T. Kościuszki oraz Liceum Ogólnokształcące nr 3 przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Obie placówki zostały sklasyfikowane w rankingu Perspektyw 2021.

 


I tak Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki utrzymało srebrną odznakę zajmując 496. miejsce w kraju i 44. w Wielkopolsce. 

Z kolei Liceum Ogólnokształcące nr 3 przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zajęło 973. miejsce w Polsce i 78 w naszym województwie i uzyskując brązową odznakę. A to historyczny sukces szkoły.

 


Poza tym Fundacja „Perspektywy” wyróżniła również Technikum nr 1 przy ZSP nr 1 w Jarocinie, przyznając szkole srebrną odznaką za 206. miejsce w ogólnopolskim rankingu oraz 14. w Wielkopolsce.

 
Sukces jarocińskiego liceum w rankingu Perspektyw - komentarz dyrektora
Dyrektor ogólniaka przy Kościuszki nie kryje zadowolenia z sukcesu szkoły.
 

     - Utrzymaliśmy się w gronie bardzo dobrych szkół, mamy status „srebrnej szkoły”, co na pewno cieszy i oznacza, że nasz kierunek działań i pracy jest właściwy. Daje to na pewno dużą satysfakcję, tym bardziej że rok był bardzo trudny i postawił przed nami zupełnie niespodziewanie nowe wyzwania - podkreśla Marek Tyrakowski.    

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy