Reklama

Radni w Żerkowie zmienili plan zagospodarowania przestrzennego. Nie chcą już tylko budować domów jednorodzinnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Żerków

Radni w Żerkowie zmienili plan zagospodarowania przestrzennego. Nie chcą już tylko budować domów jednorodzinnych - Zdjęcie główne

Zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym w okolicach ulicy Morelowej i Targowisko w Żerkowie | foto Gmina Żerków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości położonych przy licach: Morelowej i Targowisko w Żerkowie. Dzięki temu będą tam mogły powstawać domy wielorodzinne i szeregowce. Kiedy zacznie się sprzedaż działek?

Reklama

W lutym żerkowscy radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zmienił przeznaczenie terenów położonych  w rejonie ulic Targowisko i Morelowej. Poprzedni plan opracowany w 2002 roku przewidywał, że miały tutaj powstawać wyłącznie budynki jednorodzinne. Burmistrz wyszedł jednak z propozycją zmiany.

 Uważam, że w Żerkowie jest dużo zabudowy jednorodzinnej, natomiast brakuje wielorodzinnej - tłumaczy Michał Surma. 

Zgodnie z przepisami, najpierw samorząd musiał wyrazić chęć przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co miało miejsce jeszcze w grudniu 2019 roku. Natomiast  na początku 2020 roku swoją opinię w tym temacie mogli wyrazić mieszkańcy gminy Żerków. Dopiero po tym rozpoczęto pracę nad projektem planu. Został on ostatecznie uchwalony w lutym.

Obszar, na którym będzie można obecnie budować nie tylko jednorodzinne domy, ale i wielorodzinne, ma wielkość 8,5 ha. Znaczna jego część została wydzielona pod zabudowę szeregową. Wyznaczono również teren pod zabudowę jednorodzinną.

 W dwóch lokalizacjach mają powstać budynki mieszkalne trzykondygnacyjne z parterem przeznaczonym na działalność usługową. To tutaj będą mogły funkcjonować zakłady kosmetyczne, fryzjerskie czy sklepy. Burmistrz nie kryje również, że chciałby, aby tym miejscem zainteresowali się deweloperzy, wtedy gmina nie  musiałaby dokonywać podziału na konkretne działki. Nowy plan zakłada dodatkowo poszerzenie wspomnianych ulic. Nie zabraknie także terenów zielonych

Kiedy będzie można nabyć w tym rejonie ziemię pod budowę? 

 Najpierw wprowadzone zmiany muszą zostać opublikowane przez wojewodę. Chcemy także, aby na tych terenach gazownia wybudowała przyłącze gazowe, trzeba jeszcze doprowadzić wodę i kanalizację. Myślimy również nad oświetleniem oraz wybudowaniem drogi. Zapewne potrwa to kilka lat - wyjaśnia Michał Surma.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy