Reklama

Reklama

Radni na kolejnym posiedzeniu w trybie nadzwyczajnym

Opublikowano: czw, 15 paź 2020 08:56
Autor:

Radni na kolejnym posiedzeniu w trybie nadzwyczajnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocińscy radni zbiorą się po raz kolejny w trybie nadzwyczajnym. O zwołanie obrad wnioskował wiceburmistrz Bartosz Walczak. O czym muszą zdecydować rajcy?

 

W programie nadzwyczajnej sesji znalazło się osiem punktów, w tym pięć projektów uchwał.

 

Oprócz zmian w tegorocznym budżecie gminy oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej radni przegłosują dwie ważne uchwały.

 

[nagrody finansowe dla utorów prac syplomowych - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

Jedna dotyczy wyrażenia zgody na to, aby kolejne gminy, tym razem z powiatu krotoszyńskiego - Koźmin Wlkp. i Rozdrażew, przystąpienia do Porozumienia Międzygminnego, które działa przy jarocińskim Zakładzie Gospodarki Odpadami-Wielkopolskie Centrum Recyklingu i tym samym przywoziły śmieci ze swojego terenu do ZGO-WRC.

 

W drugiej uchwale rajcy też będą głosowali nad wyrażeniem zgody - w tym przypadku na zawarcie umowy pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a gminą Jarocin i dalej między gminą Jarocin a Jarocińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

 

[dwa lata jarocińskiego samorządu - zagłosuj w naszej SONDZIE na najskuteczniejszego radnego - szczegóły TUTAJ]

 

Sprawa dotyczy starań JTBS-u o kredyt na kolejna budowę mieszkań czynszowych - tym razem w Witaszycach przy ulicy Zapłocie.

 

[o budowie mieszkań czynszowych w Potarzycy - czytaj więcej TUTAJ]

 

Posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina odbędzie się w czwartek - 15 października, początek o godzinie 15.00. Ze względu na zagrożenie epidemiczne obrady odbędą się w systemie hybrydowym - część radnych będzie na sali sesyjnej w ratuszu, a część będzie łączyło się z nimi za pośrednictwem łączy internetowych.

 

 

Nowy - 41. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Klauser

  Tomaszek ma problem, nie myje się brudasek i się dziwi że śmierdzi.

 • rok temu | ocena +13 / -0

  Teściowa +

  Czekam na kolejny wybitny występ tej pani. To jest prawdziwy obraz pisuarów, nie dziwota że liczba zachorowań dobija już do 10 tys dziennie - niedojdy i partacze

 • rok temu | ocena +7 / -20

  panie wiceburmisrzu Walczak proszę odpowiedzieć

  Proszę radnych, jeżeli któryś z nich ma na tyle odwagi, niech skieruje do burmistrza następujące pytania: czy wiceburmistrz może wydać jasne i prawdziwe oświadczenie dotyczące urobku który powstaje w ZGO, tzw. "kompost nieużytkowy"? Czy i ile jest sprzedawanego tego kompostu do innych gmin? do jakich gmin? i za jaka cenę? Ile już zostało sprzedane, i od kiedy trwa ta sprzedaż, na jakich zasadach to funkcjonuje, jak księgowane są zyski ze sprzedaży. Czy na terenie Jarocina albo gmin powiatu jarocińskiego ten szkodliwy urobek jest wykorzystywany? jezeli tak, do gdzie i do jakich celów?

 • rok temu | ocena +23 / -0

  Jerzy Walczak podczas sesji Rady Miejskiej 28.09.2020r.

  Oświadczenie. Mając na uwadze treść zawartej przeze mnie ugody pozasądowej, podkreślam ze spółką ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Oświadczam, że nieprawdą są rozpowszechniane przeze mnie w dniu 7 listopada 2019 r., podczas obrad sesji nr XXIII Rady Miejskiej w Jarocinie informacje dotyczące tego, że w Jarocinie będzie zwożony azbest z połowy świata oraz tego, że Jarocin jest śmietniskiem połowy Wielkopolski, a poza wiedzą mieszkańców ma dojść do zwiezienia niebezpiecznych materiałówz jeszcze z większego obszaru. Jerzy Walczak. Czy mam przeczytać jeszcze raz?

 • rok temu | ocena +19 / -1

  Ciekawy

  Za co Jurek z Ługów teraz będzie przepraszał?

 • rok temu | ocena +1 / -18

  czy zwiezienie większej ilości śmieci z nowych miejscowości ...

  ...spowodować może obniżenie opłat za śmieci ?

 • rok temu | ocena +1 / -20

  zadłużenie ?

  Kredyt ? Ile ? Kto to spłaci w razie problemów kryzysowych ?

 • rok temu | ocena +19 / -1

  Czekamy !

  Liczymy na piękny występ lidera rankingu radnych RM w Jarocinie. Zbychu ! Nie zawiedź nas dzisiaj !!!