Reklama

Radni chcą by burmistrz pozwał byłego burmistrza [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Radni chcą by burmistrz pozwał byłego burmistrza [WIDEO]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tego jeszcze w jarocińskim samorządzie nie było. Większość radnych Rady Miejskiej w Jarocinie głosowała za przyjęciem apelu do burmistrza Jarocina.

Rajcy klubu Ziemia Jarocińska zaproponowali w nim, by obecny burmistrz Adam Pawlicki pozwał swojego poprzednika Stanisława Martuzalskiego.

Chodzi o odszkodowania, za bezzasadne ich zdaniem wydłużenie do trzech miesięcy okresu wypowiedzenia zastępcom byłego szefa gminy Hannie Szałkowskiej i Mikołajowi Kostce z jednoczesnym zwolnieniem obojga z obowiązku świadczenia pracy.

Praktykę taką należy uznać za niczym nieuzasadnioną i karygodną. W dniu zawarcia porozumień Stanisław Martuzalski wiedział, że przegrał wybory i zakładał, że nowy burmistrz powoła swoich zastępców - czytamy w apelu. „Powyższym działaniem Stanisław Martuzalski naraził gminę na znaczne straty finansowe.”

Obecny burmistrz nazywa całą sprawę „wyłudzeniem”. Nie wszyscy radni podzielają taką opinie. - Oczywiście to jest naganne, ale nie wiem, czy to nie jest kopanie leżącego - zastanawiała się głośno radna Lidia Czechak.

Co o apelu sądzą prawnicy, jakie szanse ma gmina w ewentualnym procesie, ile miasto straciło na dodatkowym uposażeniu dla byłych wiceburmistrzów i wreszcie, co o sprawie mówią oni sami. O tym już jutro w Gazecie Jarocińskiej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE