Reklama

PSL: Decyzje burmistrza naruszają ustalenia koalicyjne

Opublikowano:
Autor:

PSL: Decyzje burmistrza naruszają ustalenia koalicyjne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

„Decyzje podejmowane w ostatnim czasie przez burmistrza Jarocina i narzucone przez niego radnym Klubu Ziemia Jarocińska naruszają ustalenia porozumienia koalicyjnego” - napisał Marcin Półrolniczak, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Jarocinie. Oświadczenie jest pokłosiem zapowiadanego na wczoraj spotkania radnych miejskich i powiatowych ludowców.

Oficjalnie przyszłość koalicji ZJ – PSL – PiS leży teraz w rękach zarządów poszczególnych szczebli lokalnego PSL-u. Decyzja w tej sprawie zapaść ma dopiero po świętach. - Współpraca w gminie według mnie już padła. Nie ma o czym rozmawiać. Natomiast w powiecie są wspólne cele, ale przy pierwszej trudnej decyzji, czyli łączeniu szpitali, to też się skończy - przewiduje jeden z działaczy PSL-u.

Burmistrz Adam Pawlicki przypomina, że to Ziemia Jarocińska zaprosiła do współpracy PSL i PiS, a nie odwrotnie. W rozmowie z szefem ZJ można wyczuć, że koalicja wcale nie jest potrzebna rządzącemu miastem i powiatem stowarzyszeniu.

Czy koalicja PSL-em uwiera ZJ? - Nas nie. Widać uwiera PSL, który nie godzi się na likwidację straży miejskiej i widocznie im ciasno w tym gorsecie zmian. Im było dobrze tak jak było, żeby się kulało i żeby były stołki. Jeżeli to im przeszkadza, że my chcemy coś zmieniać, że chcemy nowoczesną gminę i na tym wózku im niewygodnie, trudno niech zeskakują - komentuje burmistrz.

Co na to PSL? - Nas nic nie uwiera w gorsecie, ale sposób likwidacji przedszkoli i kompromitacja przy likwidacji straży miejskiej, świadczy o prywatyzacji gminy Jarocin przez burmistrza i radnych rady miejskiej z klubu ZJ, którzy boją się o swoje prywatne interesy - patrz rodziny zatrudnione w samorządzie. Nie posiadają własnego zdania o czym świadczą ich wypowiedzi również na sesji - odpowiada radny Marcin Półrolniczak.  - Dla mnie nowoczesna gmina nie oznacza to samo, co prywatny podmiot pana Adama Pawlickiego.  

Więcej o przyszłości koalicji w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.
 

Oświadczenie

Radni Klubów PSL w Radzie Miejskiej i Radzie Powiatu Jarocińskiego stwierdzili na wczorajszym spotkaniu (tj. 30.03.2015r.), że decyzje podejmowane w ostatnim czasie przez Burmistrza Jarocina i narzucone przez niego Radnym Klubu Ziemia Jarocińska naruszają ustalenia porozumienia koalicyjnego. Wiele wątpliwości budzi sposób współpracy z koalicjantem, czego przykładem jest odwołanie Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej p. Katarzyny Szymkowiak z pełnionej funkcji, które naszym zdaniem jest formą kary za głosowanie klubu Radnych PSL przeciwko likwidacji i przekształceniom trzech jarocińskich przedszkoli i Zespołu Szkół w Wilkowyi. Dalsze decyzje dotyczące współpracy koalicyjnej zostaną podjęte przez Zarząd Miejsko – Gminny i Powiatowy PSL w Jarocinie.

Marcin Półrolniczak Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE