Reklama

Przy okazji dożynek oddali centrum rekreacyjno-kulturalne w Łuszczanowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy okazji dożynek oddali centrum rekreacyjno-kulturalne w Łuszczanowie. Praca nad obecnym wyglądem tego miejsca trwała kilka lat.

Tegoroczne dożynki w Łuszczanowie były wyjątkowe. Nie dość, że obfitowały w wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych, to w trakcie święta oddane do użytku zostało miejscowe centrum rekreacyjno-kulturalne.

Świętowanie w Łuszczanowie rozpoczął festyn dla dzieci. Przy Centrum Aktywności Lokalnej stacjonował Happy Bus, czyli mobilny plac zabaw łódzkiej fundacji Happy Kids.

Najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy zapraszali wolontariusze, którzy przygotowali mnóstwo różnorodnych atrakcji. Były między innymi kulki w basenie, dmuchańce, zjeżdżalnie i ogromne klocki, kącik plastyczny a także zajęcia sportowe i językowe.

Przy okazji dożynek oddali centrum rekreacyjno-kulturalne w Łuszczanowie. Był pokazowy wyścig WRACK Race

Po południu za plony dziękowano podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Wilkowyi. W późniejszej części obrzędowo-artystycznej nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się chlebem, przyśpiewek i tańców.

Tuż po ceremonii ogłoszono oficjalnie zakończenie prac przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie, w efekcie których powstało lokalne centrum rekreacyjno-kulturalne. Obiekt został poświęcony, przecięto też symboliczną wstęgę.

Przy okazji można było obejrzeć sprzęt OSP oraz pokazowy wyścig WRACK Race (rodzaj niskobudżetowych wyścigów samochodowych - przyp. red.).

Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Ronald”.

Przy okazji dożynek oddali centrum rekreacyjno-kulturalne w Łuszczanowie. Kosztowało blisko 1,5 mln zł

Wybudowane w Łuszczanowie nowe centrum rekreacyjno-kulturalne składa się z czterech stref: oficjalnej, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportowej.

W pierwszej kolejności, powstało boisko sportowe, a dokładniej - strefa sportowa, z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Teren  został wyposażony w ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

W drugim etapie zmodernizowany został teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Aktywności Lokalnej. Wymieniona została nawierzchnia, wyznaczono też miejsca parkingowe. Modernizacji poddane zostały także schody wejściowe wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wokół pojawiły się nowe nasadzenia zieleni, a istniejąca zieleń została uporządkowana.

W kolejnej strefie powstała scena z zadaszeniem, gdzie odbywają się imprezy plenerowe. Ostatnią, ale nie mniej ważną niż pozostałe, jest strefa placu zabaw, do której zostały przeniesione urządzenia zabawowe. Pojawiło się tam też więcej roślinności oraz elementy małej architektury.

Projekt obejmował również budowę nowego chodnika przy ul. Mostowej wraz z oświetleniem ulicznym.

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Blisko 500 tys. zł na ten cel samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

 

Czy Waszym zdaniem takie miejsca, jak centrum rekreacyjno-kulturalne w Łuszczanowie są potrzebne - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy