Reklama

Przetarg na miejską zieleń. Miejscowy zakład sporo droższy od firmy z Poznania

Opublikowano: 10 lutego 2019 15:28
Autor:

Przetarg na miejską zieleń. Miejscowy zakład sporo droższy od firmy z Poznania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w 2019 roku. Kto będzie pielęgnował tereny zielone w tym roku?

 

Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w obecnym sezonie. Informacja o poszukiwaniu oferentów pojawiła się w miejskim biuletynie pod koniec stycznia. Pewną nowinką jest podział zamówienia na dwie części - pierwsza dotyczy terenu miasta, druga terenów pozamiejskich.

 

 

W roku ubiegłym urzędnicy podzielili teren gminy na sześć sektorów. Miasto (pierwszy sektor) obsługiwał zakład Plener Michała Sołtysa. Jesienią właściciel golińskiej firmy wygrał wybory na radnego z okręgu Golina - Stefanów, startując z list stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Ostatecznie nie zasiadł jednak w Radzie Miejskiej. Dlaczego? [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W tym tygodniu otwarto oferty przetargowe. Wykonaniem obu części zamówienia na rzecz samorządu były dwa podmioty - Plener i poznańska Firma Handlowo - Usługowa „Górami”, która debiutuje na naszym lokalnym rynku.

 

Z analizy przedstawionych stawek wynika, że miejscowy oferent jest - i tu zaskoczenie z racji choćby odległości - sporo droższy. W przypadku pierwszej części zmówienia o ponad 87 tys. zł (387.348 zł do 300.300zł). W drugiej części różnica w zaproponowanych cenach jest jeszcze większa - wynosi 174 tys. zł. (Górami 186.099 zł, Plener 365.276 zł) [ZOBACZ TABELA].

 

 

Tymczasem urząd informuje, że gmina zamierza przeznaczyć na realizację zadania zaledwie 397.620 zł. (228.300 zł na części pierwszą, dotycząca zieleni na terenie miasta i 169.320 zł - na tereny pozamiejskie). Obaj oferenci przekraczają więc założone przez samorząd kwoty. Nie wiadomo jeszcze, czy postępowanie zostanie unieważnione.

 

Co ciekawe w innym ogłoszonym przez gminę w tym roku przetargu na m.in. pielęgnację koron drzew ich ścinanie, karczowanie pni i konserwację jedynym oferentem jest również firma Plener. Tam goliński przedsiębiorca - który jest jedynym oferentem - zaproponował cenę niższą (ponad 113 tys. zł), niż budżet założony przez miasto (ponad 155 tys. zł).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +7 / -2

  zgroza

  Niech wygra może w końcu jakaś profesjonalna firma, anie kolesie Pawlickiego. To jak wygląda drzewostan w Jarocinie to jakiś dramat z horrorem. Kolesie rżną korony drzew wbrew prawu i wbrew zasadom. Należy usuwać tylko suche i obumarłe gałęzie, a drzewa strasze niż 10 lat - utrzymywać koronę drzewa w dotychczasowym kształcie. Tym się powinny zainteresować jakieś służby!!!! To co się dzieje w tej wiosce po prostu jedna mafia i kryminał! Ludzie kogo wy wybraliście!!! Nawet nie ma gdzie tego zgłosić, bo żaden eko patrol nie funkcjonuje! Podstawa prawna do zaskarżenia tego barbarzyństwa! Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -5

  Remondi

  Polskie piekiełko. Żeby tylko nie wygrał ktoś kogo znam. Najlepiej jak wygra Niemiec.

 • 3 lata temu | ocena +8 / -3

  ale was ciągną z kasy !

  Ustawka dla naiwniaków, którzy głosowali na ZJ i Skazanego za ..., żeby pomyśleli, że nie ma układów i układzików, a na końcu i tak zrobi firma z Goliny i to za takie pieniądze, żeby ROZWÓJ Skazanego za ... nadal trwał w najlepsze...

 • 3 lata temu | ocena +5 / -3

  Łubudubu

  Dodaj jeszcze Nawrocki, że jeżdzisz po mieście robisz zdjęcia pracowników f-my PLENER i wysyłasz do Państwowej Inspekcji Pracy odgrywając rolę społecznego inspektora pracy

 • 3 lata temu | ocena +5 / -3

  Tak

  Sołtys i tak zatrudnia ludzi na czarno.

 • 3 lata temu | ocena +8 / -4

  Tfu

  Typowa ustawka żeby wygrał koleżka pawlickiego.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -4

  jak to się robi

  Adaś pomyśl, prosta sprawa, co zrobić by wygrał Plener

 • 3 lata temu | ocena +8 / -2

  Gonada

  Wygrał źle. Przegrał źle.

 • 3 lata temu | ocena +18 / -5

  ogrodnik

  Ale jaja. I jest dalej jak bylo.A jak bylo to wszyscy wiedza ale dla swietego spokoju cicho siedza .Pole do popisu maja radni opzycji.