Reklama

Reklama

Przedszkola i szkoły modułowe alternatywą dla tradycyjnych budynków! Sprawdź jak powstają w ciągu 24h!

Opublikowano: śr, 24 lip 2019 12:20
Autor:

Przedszkola i szkoły modułowe alternatywą dla tradycyjnych budynków! Sprawdź jak powstają w ciągu 24h! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Budownictwo modułowe dopiero niedawno pojawiło się w świadomości Polaków, mimo że m.in. u naszych zachodnich sąsiadów jest już właściwie standardem. Okazuje się, że można z powodzeniem wykorzystywać je, choćby przy budynkach oświatowych. Wysoka jakość i krótki czas budowy to tylko jedne z najpopularniejszych korzyści związanych z tego typu metodą, które z roku na rok dostrzegają również samorządowcy.

Dowiedz się, dlaczego warto budować przedszkola oraz szkoły modułowe i czym naprawdę się one charakteryzują. Jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź stronę wiodącego producenta w branży budownictwa modułowego https://climatic.pl/szkoly-i-przedszkola-modulowe/.


Charakterystyka przedszkoli i szkół modułowych
Budownictwo modułowe wyróżnia się przede wszystkim znacznie szybszym czasem realizacji, a wynika to stąd, że najważniejsza część budowy odbywa się w hali produkcyjnej. Oczywiście wcześniej dochodzi do wykonania projektu zgodnie z potrzebami i wymaganiami. W przypadku szkół i przedszkoli możliwe staje się dopasowanie ilości pomieszczeń, w tym sal gimnastycznych, sal lekcyjnych, pokojów dla nauczycieli, szatni i wielu innych, w zależności od ilości uczniów oraz nauczycieli. Tak właściwie nie ma tutaj potrzeby wybiegania za bardzo w przyszłość i zwiększania kosztów związanych z utrzymaniem bardzo dużej szkoły. W końcu w każdej chwili możliwe będzie dokonanie szybszej dobudowy bez dużych przygotowań. Zatem nawet trwający rok szkolny nie stanie się przeszkodą przy powiększeniu budynku i przy okazji nie będzie wpływać na zmianę planu zajęć uczniów oraz nauczycieli. Po wykończeniu wszystkich modułów następuje ich przewiezienie w docelowe miejsce, gdzie są one montowane z zastosowaniem dźwigów budowlanych. Moduły dostarczane na budowę posiadają już ściany, podłogi, stolarkę drzwiową oraz okienną, a także wykonane instalacje grzewcze i wodno-kanalizacyjne. Na placu budowy wykonywane są wyłącznie elewacje, przyłącza oraz ostateczne prace wykończeniowe. Dostarczane jest także odpowiednie wyposażenie budynku.


Przedszkola i szkoły modułowe w Polsce

Firma Climatic zrealizowała dotychczas wiele budów, nadbudów, rozbudów oraz modernizacji placówek oświatowych, stosując technologię modułową, w tym także szkoły oraz przedszkola:

•   Szkoła Podstawowa nr 128 w Warszawie,

•   Szkoła Podstawowa nr 109 w Warszawie,

•   Przedszkole nr 327 "Kolorowa Kraina" w Warszawie,

•   Przedszkole nr 334 im. Jasia i Małgosi w Warszawie,

•   Przedszkole nr 328 "Akademia pod Czereśnią" w Warszawie,

•   Przedszkole Gminne w Mielniku,

•   Przedszkole nr 338 "Sosnowa Stacyjka" w Warszawie,

•   Przedszkole nr 5 w Mińsku Mazowieckim.


Szansa dla oświaty i samorządów

Bardzo duża ilość współczesnych szkół to budynki wymagające remontu, przez co samorządy muszą przeznaczać wiele pieniędzy na ich odnawianie. Rozwiązaniem tego problemu mają być szkoły wykorzystujące budownictwo modułowe, które można wybudować w bardzo krótkim czasie, spełniając wszystkie wymogi, w tym normy bezpieczeństwa, są miłe dla oka i po prostu chce się w nich przebywać i do nich przychodzić.

Budynki modułowe spełniają szereg wymagających norm dotyczących budynków użyteczności publicznej oraz spełniają wszelkie wymagania techniczne tychże. Modułowe szkoły i przedszkola są projektowane z uwzględnieniem rygorystycznych przepisów przeciwpożarowych, norm akustycznych oraz warunków usytuowania budynków  Co więcej, wnętrza takich budynków są projektowane według założeń chromoterapii, co wpływa pozytywnie na samopoczucie przebywających w nich osób.

Oprócz tego unika się przedłużającej się budowy, z którą niejednokrotnie muszą borykać się samorządy budujące szkoły w tradycyjny sposób, zwiększając tym samym koszty inwestycji. Poza tym taka metoda budowania szkół będzie również doskonałym rozwiązaniem, gdy wcześniejszy budynek ulegnie nagłemu zniszczeniu, np. przez powódź, awarię czy zawalenie jakiejś jego części. Wtedy moduły będą doskonałym wyborem, zamiast narażać dzieci i rodziców na koszty i stres.

W przypadku przedszkoli trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że samorządy ciągle mierzą się z deficytem miejsc w tychże placówkach. Dlatego konieczne jest budowanie większej ich ilości. Największą korzyścią związaną z modułami jest to, że można je bezpiecznie zamontować nawet w miejscach, w których nadbudowa lub rozbudowa betonowych placówek byłaby niemożliwa. W ten sposób możliwe jest zagospodarowanie terenów, które wcześniej pozostawały niezasiedlone. Problemem nie będą nawet wzniesienia.Dlaczego warto postawic na budownictwo modułowe?

 • Wysoki współczynnik termoizolacji zapewniający nie tylko większą kontrolę nad temperaturą w budynki, ale też jednocześnie oszczędność finansową.

 • Łatwa instalacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak odnawialne źródła energii, zapewniające oszczędność i większą niezależność.

 • W razie potrzeby można zyskać możliwość przemieszczenia budynku w dowolne miejsce w wyniku nieoczekiwanych sytuacji czy też planowanej rozbudowy budynku w innym miejscu, gdzie dostępna będzie większa powierzchnia.

 • Zastosowanie systemów zarządzania budynkiem, posiadających pełną integrację z instalacjami sanitarnymi oraz świetlnymi budynku, które pozwalają na bieżąco nimi sterować oraz monitorować ich poszczególne elementami.

 • Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź informacje na stronie https://climatic.pl/szkoly-i-przedszkola-modulowe/.


   

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (1)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Brawo Wy !

   Tak oczywiście droga redakcjo podsuwajcie jeszcze głupsze pomysły naszym rządzącym którzy za chwilkę zaczną lokować pieniądze samorządów w jakiejś śmieszne przedszkola modułowe które przywędrowały do nas z zachodu i tam nasz kapitał zostaje oddelegowany a miejscowe firmy budowlnae i pracownicy najlepiej na bezrobocie