Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Koźmin Wielkopolski, podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanego na terenie jednej z jarocińskich firm, samochodu ciężarowego.
Zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa policjanci przyjęli 12 grudnia. Z informacji uzyskanych od zgłaszającej wynikało, że nieznany mężczyzna przechodząc obok firmy, bez żadnego powodu, rzucił kostką brukową w samochód ciężarowy marki Man, powodując uszkodzenia bocznej karoserii pojazdu. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 20 tysięcy. złotych.
- Całe zajście zostało uwiecznione na monitoringu, dzięki czemu policjanci bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany 17 grudnia na jednej z ulic Koźmina Wlkp. i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, gdzie usłyszał zarzut. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.
Komentarze (0)