Reklama

Programu 500+. Im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej dostaniesz pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Programu 500+. Im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej dostaniesz pieniądze - Zdjęcie główne

Programu 500+ - Im szybciej złóżysz wniosek, tym szybciej dostaniesz pieniądze | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecny okres zasiłkowy upływa z końcem maja. To oznacza, że rodzice, którzy nadal chcą otrzymywać 500 plus, muszą złożyć nowy wniosek - i to na każde dziecko. Jakie są terminy i warunki otrzymania finansowego wsparcia?

Reklama

500 plus to wdrożony w 2016 roku sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości. W pierwszych latach o świadczenie można było starać się na drugie i kolejne dzieci. Natomiast, od 2019 roku 500 plus przysługuje także na pierwszą pociechę w rodzinie.Choć ostatnio pojawiały się sygnały o ograniczeniu programu, zawieszeniu czy nawet jego likwidacji, póki co - został utrzymany. To oznacza, że również w tym roku rodzice mogą liczyć na wsparcie.Programu 500 plus. Uwaga, zmiana


Aby móc nieprzerwanie otrzymywać świadczenie, należy złożyć wniosek. To dlatego, że okres zasiłkowy - na podstawie którego obecnie wypłacane jest 500 plus - kończy się 31 maja. Trzeba pamiętać, że tym razem wniosek należy złożyć na każde dziecko - także to, na które już teraz wypłacane są pieniądze, ponieważ od 1 czerwca obowiązuje nowy okres zasiłkowy. Jeśli rodzice tego obowiązku nie dopełnią, nie dostaną pieniędzy.


Programu 500 plus - od kiedy wnioski?


Wnioski na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał do 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku, można składać od 1 lutego - ale tylko przez internet. Należy przestrzegać tego terminu, ponieważ wcześniejsze wnioskowanie skutkuje wydaniem decyzji odmownej, bo w systemie widnieje, że świadczenie jest przyznane.Natomiast, przyjmowanie wniosków w wersji papierowej ośrodki pomocy społecznej rozpoczną 1 kwietnia. Będzie można je złożyć osobiście albo wysłać pocztą. Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa, zalecane jest korzystanie głównie z drogi elektronicznej.Termin złożenia wniosku jest bardzo istotny, bo od niego zależy, kiedy dostaniemy pieniądze. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek na nowy okres w terminie do 30 kwietnia, jego przyznanie oraz wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca, co gwarantuje ciągłość wypłaty od pierwszego miesiąca nowego okresu rozliczeniowego.   Programu 500 plus - jak złożyć wniosek?


1. Przez internet - wnioski są przyjmowane od 1 lutego za pośrednictwem:
- bankowości elektronicznej (musisz najpierw sprawdzić na stronie internetowej, czy twój bank oferuje taką możliwość)
- Platformy Usług Elektronicznych ZUS (trzeba mieć konto)
- portalu ministerstwa rodziny - empatia.mrpips.gov.pl (formularz on-line)2. W wersji papierowej - wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia w ośrodkach pomocy społecznej zgodnie z zameldowaniem.
UWAGA! Szybsze złożenie wniosków oznacza szybszą wypłatę pieniędzy.Programu 500 plus - złożenie wniosku a termin wypłaty pieniędzy:
- wniosek do 30 kwietnia - wypłata do 30 czerwca
- wniosek od 1 do 31 maja - wypłata do 31 lipca
- wniosek od 1 do 30 czerwca - wypłata do 31 sierpnia
- wniosek od 1 do 31 lipca - wypłata do 30 września

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy