Reklama

Profesorowie WWSSE w Środzie Wlkp. odznaczeni honorowym tytułem Honoris Causa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WWSSE.pl

Profesorowie WWSSE w Środzie Wlkp. odznaczeni honorowym tytułem Honoris Causa - Zdjęcie główne

WWSSE w Środzie Wlpk. | foto WWSSE.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na posiedzeniu Senatu Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp. profesorowie zostali oznaczeni honorowym tytułem Honoris Causa

Reklama

Na posiedzeniu Senatu Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp. Rektor prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk wręczył dyplomy Doktora Honoris Causa przyznane prof. dr. hab. Wiktorowi Gabrusewiczowi oraz prof. dr. hab. Mirosławowi Krzyśko przez Międzynarodowy Uniwersytet Ekonomiczno - Humanistyczny w Równym (Ukraina).

Wybitni profesorowie

Po przedstawieniu zasług profesorów przez prof. WWSSE dr hab. Marię Korcz i prof. dr. hab. Jerzego Babiaka rektor WWSSE pogratulował profesorom  uzyskania zaszczytnych tytułów, podkreślił, że jest dumny, że tak wybitni uczeni od wielu lat pracują w tej szkole, życzył profesorom dalszych sukcesów naukowych i dużo zdrowia oraz jeszcze wielu lat współpracy.

Prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz 

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp. Autor lub współautor 21 książek z teorii rachunkowości i finansów, ponadto napisał wiele artykułów naukowych opublikowanych w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Pod kierunkiem naukowym profesora 15 osób obroniło pomyślnie pracę doktorską i uzyskało stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Dwaj doktoranci profesora są już profesorami renomowanych uczelni państwowych w kraju, w tym jeden prowadzi wykłady w Niemczech.  Profesor napisał 6 recenzji na tytuł profesora nauk ekonomicznych, 8 na tytuł doktora habilitowanego, 57 recenzji prac doktorskich oraz wiele recenzji i artykułów naukowych do czasopism i wydawnictw krajowych i zagranicznych. Pełnił wiele funkcji  uczelnianych i poza uczelnianych. Był Prezesem Wielkopolskiego Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. 

Uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami.

Prof. dr hab. Mirosław Krzyśko

Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp., Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Kaliskiej. Autor lub współautor 16 książek z teorii rachunku prawdopodobieństwa i statystyki ponadto napisał wiele artykułów naukowych opublikowanych w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Pod kierunkiem naukowym Profesora 10 osób obroniło pomyślnie pracę doktorską i uzyskało stopień naukowy doktora nauk matematycznych. Profesor napisał 13 recenzji na tytuł profesora nauk matematycznych, 23 na tytuł doktora habilitowanego, 38 recenzji prac doktorskich oraz wiele recenzji i artykułów naukowych do czasopism i wydawnictw krajowych i zagranicznych. Pełnił wiele funkcji uczelnianych i poza uczelnianych. Był m.in. Wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biometrycznego oraz Członkiem Rady Naukowej tego towarzystwa, był przewodniczącym Sekcji Statystyki Matematycznej Polskiego Towarzystwa Statystycznego, członkiem komisji Cybernetyki Technicznej Polskiej Akademii Nauk.  

Uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami.

Nowości na WWSSE w Środzie Wlkp.

Podczas posiedzenia Senat podjął także uchwały o utworzeniu nowych specjalności na kierunku informatyka: informatyka przedsiębiorstw, grafika komputerowa i projektowanie gier, systemy sztucznej inteligencji oraz o modernizacji programów studiów na kierunkach: pedagogika, edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, ekonomia, informatyka, praca socjalna, dietetyka, filologia w różnych specjalnościach. 

Senat WWSSE w Środzie Wlkp. postanowił wystąpić do Ministerstwa Edukacji i Nauki o utworzeniu nowego kierunku – psychologia oraz o utworzeniu studiów magisterskich na kierunku dietetyka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy