Reklama

Produkuj prąd i nie płać za rachunki. Energia Jarocin 2020

Opublikowano:
Autor:

Produkuj prąd i nie płać za rachunki. Energia Jarocin 2020  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Mieszkańcy gminy Jarocin mogą przystąpić do programu Energia Jarocin 2020. Dzięki temu będą mieli nie tylko korzystną cenę na montaż paneli fotowoltaicznych na swojej posesji, ale również otrzymają kompleksowa pomoc i wsparcie w pokonaniu wszystkich formalności.

 

 

Program „ENERGIA JAROCIN 2020” jest skierowany do mieszkańców Gminy Jarocin i polega na kompleksowej obsłudze procesu montażu instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach. W ramach projektu, który realizuje Energia Jarocin, osoby zainteresowane będą mogły zamontować odnawialne źródła energii w korzystnej cenie, uzyskają pełne wsparcie we wszystkich formalnościach – także w organizacji finansowania czy złożeniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji w ramach programu „Mój prąd”.

Program Energia Jarocin 2020: Kto może przystąpić

Program „ENERGIA JAROCIN 2020” skierowany jest do osób zainteresowanych wytwarzaniem zielonej energii, dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej na swoim budynku. Z projektu mogą skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy i rolnicy. Warunkiem skorzystania z programu jest jednak przystąpienie do Klastra Energia Jarocin. Dlatego też pierwszym krokiem współpracy jest podpisanie przez osoby, chcące skorzystać z projektu, deklaracji o przystąpieniu do klastra oraz wypełnienie prostej ankiety, w której wskazują podstawowe dane o budynku, na którym instalacja ma zostać zamontowana. Następnie ankieta zostaje przekazana firmie, montującej instalacje PV. W ślad za tym jej przedstawiciele udają się na posesję i wykonują audyt terenowy, tzn. sprawdzają czy w ogóle istnieje możliwość montażu instalacji PV na wskazanym budynku, wyliczają wielkość instalacji oraz ustalają jej położenie na dachu. W kolejnym etapie następuje podpisanie umowy między uczestnikiem programu a wykonawcą instalacji, na podstawie której zamontowane zostaną panele PV.

Jakie korzyści osiągniesz przystępując do programu Energia Jarocin 2020

Energia Jarocin Sp. z o.o., będąca liderem Klastra Energia Jarocin, podpisała listy intencyjne z firmami z branży fotowoltaicznej dotyczące współpracy. Kolejnym krokiem było skierowanie zapytania ofertowego do tych podmiotów, a następnie złożenie przez nie ofert. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo korzystną cenę za wykonanie instalacji. Dla członków klastra wyniesie ona bowiem 3.800 zł netto za 1 kWp.

Ponadto audyt, który przeprowadzi wykonawca inwestycji, jest wliczony w tę cenę. Dla porównania cena wolnorynkowa montażu instalacji o takich samych parametrach to około 6.000 zł netto. Wykonując taką inwestycję indywidulanie, dodatkowo trzeba także ponieść koszty przeprowadzenia audytu.

Dodatkowo uczestnik jarocińskiego programu otrzyma pełne wsparcie w wypełnianiu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przypominamy, że w ramach programu „Mój Prąd” można pozyskać do 5.000 zł na montaż instalacji PV.

Zainteresowani otrzymają też pomoc w organizacji finansowania instalacji - zostaną im przedstawione oferty kredytowe z banku.

Energia Jarocin 2020: Gdzie uzyskasz informacje?

Szczegółowe informacje o programie uzyskasz w biurze spółki Energia Jarocin, które mieści się przy ul. Kasztanowej 18 w Jarocinie (hala targowa, parter, wejście od strony parkingu) lub pod numerem telefonu: 786-151-151 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Tekst partnerski spółki Energia Jarocin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE