Reklama

Prezydent wraca do Jarocina, bo „atmosfera była świetna” [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Prezydent wraca do Jarocina, bo „atmosfera była świetna” [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wczorajsza wizyta prezydenta RP w Jarocinie już odbiła się szerokim echem nie tylko w relacjach telewizyjnych, ale i w mediach społecznościowych. Do pobytu w Jarocinie odniósł się także sam Andrzej Duda. - Świetna atmosfera w Jarocinie - napisał na twitterze.

 

 

Prezydent niemal natychmiast po wyjeździe z Jarocina wrócił myślami i wspomnieniami do wizyty w naszym mieście. Na twitterze napisał: „Świetna atmosfera w Jarocinie. Mieszkańcom Miasta i Powiatu bardzo dziękuję za spotkanie w ten środowy wieczór i ciekawe rozmowy. Wszystkich jeszcze raz serdecznie pozdrawiam!”

 

 

Zdjęcia z wizyty w Jarocina ukazały się także na fanpage prezydenta oraz na profilach naszych samorządowców, między innymi starosty Lidii Czechak i burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. A my możemy powoli podsumowywać pobyt Andrzeja Dudy w Jarocinie. Czego oczekiwali mieszkańcy po spotkaniu z głową państwa i jak oceniają jego wizytę w Jarocinie? [zobacz także nasz film WIDEO poniżej]

 

 

Prezydent przyjechał do Jarocina na zaproszenie starosty Lidii Czechak. Była to wizyta na progu kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi [bezpośrednia relacja z wizyty ze zdjęciami i video - zobacz TUTAJ].

 

 

Program wizyty przewidywał dwa spotkania. Jedno z samorządowcami i przedstawicielami władz - o godzinie 17.00 oraz drugie z mieszkańcami - o godzinie 17.30. Obydwa te wydarzenia miały miejsce w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (ul. Franciszkańska 2).

 

 

 

Zanim Andrzej Duda wszedł na salę miał okazję porozmawiać z samorządowcami. Liczba uczestników tego spotkania została ograniczona przez kancelarię z Warszawy do 30 osób.

 

 

Dlatego na salę weszli tylko radni powiatowi, burmistrzowie i wójt gmin powiatu jarocińskiego oraz przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i posłowie partii rządzącej PiS.

 

 

Bramki dla mieszkańców zostały otwarte od godziny 16.00. Spotkanie miało charakter otwarty. Z biegiem czasu kolejka przed wejściem się wydłużała. Stali w niej ludzie w różnym wieku - od starszych po małe dzieci.

 

 

 

Do sali mogło wejść około 1.500 osób (miejsca stojące). Ostatecznie jednak okazało się, że chętnych na to, aby zobaczyć i porozmawiać z prezydentem było mniej.

 

 

Zdecydowaną większość stanowili zwolennicy Andrzeja Dudy.

 

 

- Przyszliśmy zobaczyć pana prezydenta i pokazać, że jesteśmy z nim. Oby jak najdłużej rządził Polską i zdrowie mu dopisywało - stwierdził pan Eugeniusz tuż przed wejściem na salę.

 

 

 

 

Zgodnie z programem prezydenta powitała starosta Lidia Czechak.

 

 

- Jesteśmy zaszczyceni. Przyjazd prezydenta to historyczna chwila dla powiatu jarocińskiego Jestem dumna, że jest nas tutaj tylu - mówiła starosta. Na koniec swojego wystąpienia dodała: - Ja wiem, że każdy tak paniu prezydentowi mpówi, ze jego powiat jest piękny, ale ja zdradzę panu sekret - panie prezydencie, nasz powiat jest najpiękniejszy.

 

 

 

Lidia Czechak mówiła przede wszystkim o tym, że Ziemia Jarocińska łączy piękne karty historii z prężnym rozwojem. Wspomniała miedzy innymi o związkach Jarocina z Powstaniem Wielkopolskim.

 

 

Prezydent z kolei w swoim wystąpieniu nawiązał do wkładu wielkopolan i tym samym jarociniaków w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w dzisiejszą pozycję naszego kraju. Zebrani na sali przerywali mu oklaskami i skandowali: - Andrzej Duda, Andrzej Duda!

 

 

Prezydent uczestniczył także w ceremonii przekazania sztandaru Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie im Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Po oficjalnej części prezydent wyszedł do mieszkańców, rozmawiał z nimi, witał się i fotografował. Ludzie przede wszystkim życzyli mu zdrowia i kolejnej kadencji na stanowisku głowy państwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE