Reklama

Premiera nowego filmu braci Sekielskich. Jeden z księży był na parafii pod Jarocinem

Opublikowano:
Autor:

Premiera nowego filmu braci Sekielskich. Jeden z księży był na parafii pod Jarocinem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Powiat jarociński. Bracia Sekielscy. "Zabawa w chowanego". Już w najbliższą sobotę, 16 maja, światło dzienne ujrzy nowy film braci Sekielskich"Zabawa w chowanego". Poświęcony będzie pedofilii w Kościele.  Pojawiają się w nim wątki z sąsiedniego Pleszewa. Jeden z księży wcześniej pracował na parafii w powiecie jarocińskim.   

 

Tomasz Sekielski do Pleszewa przyjechał na początku czerwca ubiegłego roku. Znany dziennikarz pracował tu nad swoim kolejnym filmem dokumentalnym - informuje portal www.zpleszewa.pl 

 

Plotki o pobycie Tomasza Sekielskiego w Pleszewie zelektryzowały wówczas mieszkańców. O sprawie zrobiło się głośno, gdy znany dziennikarz i autor głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu” wrzucił na swój profil na Instagramie zdjęcie obrazujące drona na tle jednego z kościołów.

 

 

 

Część osób już wówczas rozpoznała, że jest to świątynia pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie. I od razu zaczęły rodzić się pytania: czy to właśnie w Pleszewie powstają zdjęcia do kolejnej części dokumentalnego filmu o pedofilii w Kościele katolickim?

 

Opublikowany w mediach społecznościowych zwiastun filmu "Zabawa w chowanego" potwierdza te przypuszczenia. 

 

JEDNYM Z BOHATERÓW DOKUMENTU JEST OSOBA POCHODZĄCA Z NASZEGO POWIATU: 

 Całe moje życie było naznaczone doświadczeniami z dzieciństwa. Długo zbierałem się do tego, żeby uporać się z tym, że byłem molestowany seksualnie. Nie tylko ja doznałem krzywdy, ale mój młodszy brat, kilku znajomych i wielu innych. Wszystko to zrobił nam ten sam człowiek... - napisał dziś rano w mediach społecznościowych odnosząc się do zapowiedzi filmu. 

 

Chciałem, żeby świat dowiedział się jak traktują nas – wykorzystanych seksualnie przez księży – władze kościelne. Chciałbym, żeby choć przez chwilę wstydzili się swojego zachowania tacy ludzie jak arcybiskup Głódź, biskup Janiak i wielu innych, którzy wiedzieli i wiedzą o księżach pedofilach lub bagatelizują sprawę i chowają przestępców w najróżniejszych miejscach. Wierzę, że nasz kościół potrafi stanąć w prawdzie, przyznać się do błędów, naprawić je. To jedyna droga do oczyszczenia. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas wszystkich - pisze dalej. 

 

M.in. jego historię zobaczymy w filmie braci Sekielskich. Cały dokument będzie dostępny w sobotę 16 maja o godz. 10.00 w serwisie You Tube. 

Jeden z księży, który miał dopuszczać się czynów pedofilskich, kiedy pracował na parafii w Pleszewie wcześniej pełnił posługę na naszym terenie. 

Jak dowiedziała się "Gazeta Jarocińska" duchowny objął małą parafię niedaleko Jarocina. Potem kolejno zmieniał miejsce posługi. 

Więcej o sprawie we wtorkowym wydaniu Gazety. 

 

ZOBACZ ZWIASTUN: 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE