Reklama

Prawie sto rodzin rozpoczyna nowe życie w „Mieszkaniach Plus”

Opublikowano:
Autor:

Prawie sto rodzin rozpoczyna nowe życie w „Mieszkaniach Plus” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Siedleminie koło Jarocina odbyło się uroczyste przekazanie kluczy rodzinom, które zamieszkają w pierwszych w Polsce mieszkaniach wybudowanych w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

 

Zjechali się parlamentarzyści i przedstawiciele rządu, samorządowcy i wszyscy ci, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do powstania nowego osiedla.

Były słowa podziwu i gratulacje pod adresem burmistrza Adama Pawlickiego oraz szefa Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jerzego Wolskiego.

 

- Wszystkim dziękuję, bo bez waszego udziału nie byłoby tego sukcesu – podkreślił włodarz gminy. – Jednak najważniejsze dzisiaj są rodziny, które rozpoczną w tych mieszkaniach swoje nowe życie – dodał Adam Pawlicki.

 

Po oficjalnych przemowach nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy dwóm rodzinom oraz przecięcie wstęgi. Następnie budynki poświęcił i wszystkim pobłogosławił biskup kaliski ks. Edward Janiak.

Uczestnicy uroczystości mogli także pooglądać wybrane mieszkania i porozmawiać z ich lokatorami. – Dwanaście lat czekaliśmy na mieszkanie. Żyliśmy do tej pory na wynajętym. To dla nas wielka szansa, żeby wreszcie być na swoim – stwierdziła Barbara Urbańska, która razem z mężem i dziećmi zamieszkała w ponad 50-metrowym mieszkaniu w Siedleminie.

Najemcy otrzymali lokale wykończone „pod klucz”. Stawki czynszu wynoszą odpowiednio - od 385 do 420 zł dla mieszkania o wielkości 36 m2 oraz od 605 do 660 zł dla lokali o wielkości 55 m2.

Gmina Jarocin buduje w sumie 366 nowych mieszkań czynszowych. W Siedleminie powstało 96. Pozostałe lokalizacje to: 120 w I etapie i 108 w II etapie przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie oraz 42 przy ul. Leszczyce w Jarocinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE