Reklama

Powiat zrobi dobry interes na zamianie działek

Opublikowano:
Autor:

Powiat zrobi dobry interes na zamianie działek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Działka, na której stoi budynek Banu Zachodniego WBK przy ul. Kilińskiego w Jarocinie, zmieni właściciela.

Nieruchomość należy do Skarbu Państwa i zostanie zamieniona z inną - należącą do powiatu jarocińskiego.

- Nasza działka położona jest przy ul. Zacisznej, tak w zasadzie na tyłach urzędu pracy - tłumaczyła na posiedzeniu powiatowej komisji budżetu i rozwoju Alicja Staniszewska, zastępca kierownika Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

- Od kilku lat zainteresowana nią była Wojewódzka Inspekcja Weterynarii. Żeby więc wreszcie sfinalizować tę sprawę zwróciliśmy się do wojewody o zamianę z inną nieruchomością, która jest w wieczystym użytkowaniu Skarbu Państwa. Pod uwagę braliśmy działkę, na której znajduje się Bank Zachodni WBK - wyjaśniła urzędniczka.

Wartość obu działek, która została oszacowana cztery lata temu wskazuje, iż działka powiatu jest o niecałe 40 tys. zł więcej warta od nieruchomości należącej do Skarbu Państwa. - To my stracimy? - zapytał w czasie dyskusji radny Sławomir Wąsiewski.

- Wartościowo może tak, ale jeśli ktoś zna te nieruchomości - zwłaszcza tę pod WBK-iem, to wie, że akurat ta zamiana nie będzie ze stratą dla powiatu - zapewniał zastępczyni kierownika referatu geodezji i gospodarki nieruchomościami. - Czyli to jest dobry geszeft dla powiatu - skwitował radny Wąsiewski.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE