Reklama

Powiat jarociński. Sekretarz zwolniony bez zgody [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Powiat jarociński. Sekretarz zwolniony bez zgody  [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht został zwolniony z pracy.Wypowiedzenie otrzymał, mimo że zgody na to nie wyraziła Rada Miejska Jarocina, co w przypadku radnego - a takim jest Lamprecht - jest wymagane.

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej w tej sprawie odbyła się w miniony poniedziałek. Po jej zakończeniu burmistrz Adam Pawlicki napisał na Facebooku:

„Rada miejska ochroniła nowego starostę Grobelnego przed złamaniem prawa, nie wyrażając zgodny na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Ireneuszem Lamprechtem – sekretarzem powiatu. Merytoryczne zarzuty wobec sekretarza stawiane przez pana starostę, mówiąc brzydko, nie trzymają się „kupy”, a jedynym logicznym wytłumaczeniem działania starosty jest motywacja polityczna.”

Wypowiedzenie z pracy zostało wysłane Ireneuszowi Lamprechtowi pocztą, ponieważ urzędnik przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Powiat już ogłosił konkurs na nowego sekretarza.

 

[AKTUALIZACJA]

Ireneusz Lamprecht skontaktował się z nami i twierdzi, że nic nie wie o zwolnieniu z pracy. - Dowiedziałem się z portalu jarocinska.pl. Nie dostałem żadnego pisma. Odpytałem rodzinę i nikt z moich najbliższych też niczego nie odierał - podkreśla stanowczo sekretarz. Przyznaje, że jest po kilku zabiegach medycznych i przebywa za zwolnieniu lekarskim. - Jeśli zajdzie taka konieczność mogę przedstawić stosowną dokumentację medyczną potwierdzającą moje słowa - zastrzega Lamprecht.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE