Reklama

Ponad siedem godzin strażacy walczyli z pożarem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Maciej Biegański

Ponad siedem godzin strażacy walczyli z pożarem - Zdjęcie główne

Kilka godzin strażacy walczyli z pożarem budynku przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie | foto Maciej Biegański

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłęby dymu było widać z kilku kilometrów, a strażacy z żywiołem walczyli ponad 7 godzin. Pożar wybuchł w budynku gospodarczym przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie.

Reklama

- W momencie dojazdu pierwszego zastępu było silne zadymienie obiektu. Brak było widocznych płomieni. Po wstępnym rozpoznaniu ustalono, że pożar objął wszystką słomę i siano zmagazynowane w budynku, a także drewnianą konstrukcję dachu. Był to już pożar rozwinięty - relacjonuje mł. kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy PSP w Jarocinie.

Pożar wybuchł wczoraj przed południem w jednym z gospodarstw przy ul.  Wrocławskiej w Jarocinie. Ze względu na duże zadymienie ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli na poddasze budynku, aby zlokalizować pożar. Na strychu znajdowała się słoma i siano, a na parterze zwierzęta hodowlane.

Ponad siedem godzin strażacy walczyli z pożarem. Co było przyczyną?

 - Konieczna była częściowa  rozbiórka konstrukcji dachu, aby dotrzeć do zarzewi ognia. Kierujący działaniami ratunkowymi zdecydował, że należy usunąć zgromadzoną słomę i siano. Ratownicy wynosili nadpaloną słomę na zewnątrz budynku, po czym była dogaszana - dodaje oficer straży.   

Akcja gaśnicza była trudna i długa. Działania prowadzono z drabiny mechanicznej oraz drabin przystawnych. Po zakończeniu prac poddasze obiektu skontrolowano kamerą termowizyjną, aby sprawdzić, czy nie ma zarzewi ognia. Nic nie znaleziono. Akcja gaśnicza trwała ponad 7 godzin. Na miejscu pracowało 49 strażaków. Oficer dyżurny do działań skierował 4 zastępy JRG Jarocin, 2 OSP Witaszyce, OSP Potarzyca, OSP Golina, OSP Jarocin, OSP Tarce, OSP Zakrzew.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie było konieczności ewakuacji zwierząt.                     Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowało dla ratowników posiłek.


W tym roku jarocińska straż pożarna interweniowała już 1.651 razy, w tym 136 razy gasili pożary.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.        

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy