Reklama

Ponad 600 tysięcy długu MCT. Burmistrz za długo chronił dyrektora Ekerta

Opublikowano:
Autor:

Ponad 600 tysięcy długu MCT. Burmistrz za długo chronił dyrektora Ekerta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po zwolnieniu dyrektora Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego Kaspra Ekerta, stanowisko szefa centrum powierzono Maciejowi Łącznemu

Nowy dyrektor przedstawił żerkowskim radnym obraz sytuacji, z którym zdążył się zapoznać. - Spotkałem się z pracownikami - z każdym z osobna. Myślałem, że te rozmowy będą kilkunastominutowe, a okazało się, że pracownicy mieli tyle do powiedzenia, że niektóre spotkania trwały nawet godzinę - stwierdził Maciej Łączny. - Z tych rozmów obraz firmy nie jest za ciekawy. Dlatego też pracownicy są przygaszeni - dodał nowy dyrektor.

Z pozyskanych informacji i analiz Macieja Łącznego dotyczących sytuacji finansowej MCY wynika, że centrum ma 628 tys. zł różnego rodzaju zadłużeń, między innymi zaległości w wypłacie pensji dla pracowników oraz składek ZUS. - Tyle nasza firma ma na dzień dzisiejszy na minusie. Sprawdzamy jednak dalej. Nie wiem, na ile to jest księgowość kreatywna, będę to analizował - zapowiedział dyrektor.

Radni przyznali, że, aby ratować bieżącą sytuację centrum, będą musieli przekazać dotację finansową. Skarbniczka gminy Bronisława Rogacka oszacowała jej wysokość na 450 tys. zł. Pieniądze mają pokryć najbardziej pilne zobowiązania i zapobiec naliczaniu odsetek.

Sytuację skomentował też burmistrz Jacek Jędraszczyk. - Ja temu panu rękę już dosyć mocno wyciągałem i byłem zawsze bardzo mocno życzliwy, aż za życzliwy. Za długo wierzyłem i chroniłem tego pana. Teraz mamy tutaj taki pasztet, jaki mamy - przyznał Jędraszczyk.

Szczegóły w "Gazecie Jarocińskiej".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE