Reklama

Ponad 3 miliony złotych na budowę instalacji fotowoltaicznych [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Ponad 3 miliony złotych na budowę instalacji fotowoltaicznych [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin otrzymał ponad 3 miliony złotych na budowę instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zainstalowane w 5  gminnych spółkach. To częśc dużego projektu "Energia Jarocin". Mogą do niego przystąpić również mieszkańcy.

 

 

 

„Program Energia Jarocin 2020” był głównym tematem na dzisiejszej konferencji prasowej w nowo otwartej siedzibie „Energia Jarocin” przy ul. Kasztanowej. Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oraz prezes spółki Energia Jarocin - Marcin Leśniak, opowiedzieli o projekcie.

 

Spółka Energia Jarocin została stworzona nie tylko po to, by zarządzać energią elektryczną, ale także ją produkować . Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców do współpracy i współprodukcji energii elektrycznej - mówił Adam Pawlicki - Burmistrz Jarocina

 

Burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki oraz prezes spółki Marcin Leśniak opowiedzieli o projekcie instalacji modułów fotowoltaicznych w siedzibach 5 gminnych spółek oraz planach dotyczących rozwoju klastra Energia Jarocin.

 

- Spółka została powołana do życia dwa lata temu. Przez ten czas stworzyliśmy podmiot, który zarządza energią całej grupy kapitałowej. Nasze działania spowodowały, że już w pierwszym roku działania spółki, gmina zaoszczędziła kilkaset tysięcy złotych na samym zakupie energii - powiedział na konferencji prezes „Energia Jarocin”, Marcin Leśniak.

 

Zobacz wideo z dzisiejszej konferencji poniżej

5 spółek gminnych, dzięki koordynacji Energii Jarocin,  otrzymało właśnie  z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - 3 mln złotych w postaci  pożyczki, która będzie mogła być częściowo umorzona. Pieniądze zostaną przeznaczone na założenie paneli fotowoltaicznych w siedzibach pięciu gminnych spółek, co ma pozwolić na duże oszczędnośći w opłatach za dostawy energii elektrycznej.   

 

- Do tych działań spółka przygotowywała się od dłuższego czasu. Teraz w końcu nastąpi montaż modułów fotowoltaicznych, które będą produkować energię elektryczną - dodał Adam Pawlicki.

 

Z założenia spółka „Energia Jarocin” powstała, aby Jarocin stał się samowystarczalny energetycznie. Inastalacja paneli fotowoltalicznych w siedzibach spółek, to tylko jeden z elementów dużego projektu.

 

- Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w projekcie i współprodukcji energii elektrycznej. Można przystąpić do naszego klastra energetycznego  dzięki któremu będzie łatwiej zamontować panele u siebie w domu - powiedział na konferencji Adam Pawlicki.

 

Z programu Energia Jarocin 2020 będą mogły skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy oraz rolnicy.

Burmistrz Jarocina zachęca do skorzystania z tej oferty i jak przekonuje, sam również zamierza zamontować na swoim domu baterie fotowoltainczne.

 

Dowiedz się więcej i zobacz relację wideo z konferencji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE