Reklama

Ponad 100 rowerzystów jedzie w „Odjazdowym Bibliotekarzu” [ZDJECIA]

Opublikowano: ndz, 8 maj 2022 11:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 105 osób uczestnicy w 12. edycji „ Odjazdowego Bibliotekarza”

Reklama

Rozpoczął się sezon rowerowy. Na ulicach, drogach i ścieżkach rowerowych coraz więcej cyklistów.  Z Jarocina do Śmiełowa wyruszyło 105  rowerzystów w rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Ponad 100 rowerzystów jedzie w „Odjazdowym Bibliotekarzu”


Miłośnicy dwóch kółek wystartowali sprzed pałacu Radolińskich, ponieważ w tym budynku od lat można wypożyczać literaturę. W ramach Biblioteki Głównej działa zarówno dział dla dorosłych, jak i filia dla dzieci. Metą będzie Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.  Na zakończenie rowerowej przygody zaplanowano poczęstunek. Nie zabraknie też romantycznej opowieść o wizycie Adama Mickiewicza.
Rowerzyści jadą w 8 grupach, w tym dobrze nam znana RoweLOVE. Jedna z grup na wyprawę „ Z Mickiewiczem na rowerze” przyjechała z Wrześni.

Dzisiaj Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Najmłodsza uczestniczka to 2-letnia Lenka, a najstarszy ma 90 lat i jedzie z wnuczką. Rowerzyści są bardzo dobrze przygotowani do wyprawy. Mają zapewnioną pomoc medyczną i techniczną. Przez ostatnie dwa lata przez  pandemię nie było wspólnych startów. Można było jechać, ale indywidualnie, w samodzielnie organizowanych grupach.  Na zakończenie wyprawy będzie się można zapisać na 7. Zakręcony Rajd Rowerowy odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Uczestnicy „Odjazdowego Bibliotekarza” mają pierwszeństwo. Dzisiaj Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Święto to ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa w społeczeństwie, a także podnoszenie świadomości na temat funkcji, jakie biblioteki i czytelnie pełnią w naszym życiu. Z okazji przypadającego dziś święta, wszystkim bibliotekarzom składamy  podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju kultury i edukacji. Życzymy, aby podejmowane wciąż nowe działania przynosiły cieszyły się zainteresowaniem społeczeństwa, a wykonywana praca dawała Wam dużo radość i satysfakcji.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy